Ze zákulisí: účast v soutěži potvrdil i Mgr. Ing. Petr Menšík, tajemník Magistrátu města Frýdku-Místku

Ze zákulisí: účast v soutěži potvrdil i Mgr. Ing. Petr Menšík, tajemník Magistrátu města Frýdku-Místku

8 srpna, 2022

Přípravy pro akci Den manažerů, během které se slavnostně vyhlašují finalisté již 29. ročníku benchmarkové soutěže Manažer roku, jsou v plném proudu. Hodnotitelská komise má již ve svých rukou první soutěžní přihlášky, které pečlivě pročítá a boduje dle jasně stanovaných kritérií. Hodnocení probíhá na základě 4 kvadrantů metody Hoshin Kanri, kombinované dle EFQM. 

V rukou Hodnotitelské komise je i přihláška Mgr. Ing. Petra Menšíka, tajemníka Magistrátu města Frýdku-Místku, který přijal nominaci v letošním ročníku soutěže a společně s dalšími nominovanými se utká jak o post ve své soutěžní kategorii, kterou je Veřejná správa, tak i o ocenění hlavní Manažer roku.

Pan Menšík, jehož životním krédem je: „Je lepší shořet než vyhasnout,“ nám odpověděl na tři nesoutěžní otázky a nás těší, že Vám tohoto manažera můžeme představit.

  • Proč myslíte, že byste se měl/a stát Manažerem roku 2021 a co by pro vás tento titul znamenal?

Jednoznačně proto, protože jsem přesvědčen, že žádný, v minulosti oceněný manažer, nedisponoval tak dlouhými vlasy jako tajemník Magistrátu města Frýdku-Místku… A teď vážně, pokud mám mluvit za sebe, pak důvodem jsou zejména ukončené projekty, které jsme v roce 2021 společně na Magistrátu města Frýdku-Místku zvládli ukončit. Zřejmě se budu opakovat, ale případný úspěch by byl pouhou pomyslnou třešničkou na dortu, kterým je dlouhodobá dobrá pověst, respektive dobré jméno naší organizace.

 

  • Jak se vaše firma přizpůsobila pandemii covidu-19? Co konkrétního jste změnili a vylepšili?

Úřad se pandemii C-19 přizpůsobil velice pružně a hlavně doslova bleskově (homeoffice, výpočetní technika, zavedení směn, hygienicko-organizační opatření, testování zaměstnanců na přítomnost C-19 daleko před datem povinného testování, …), zároveň byl umožněn fyzický kontakt s klienty, kteří měli neodkladné záležitosti.

Zejména se podařilo zainvestovat do oblasti IT a kyberprostoru. Byli jsme nuceni zlepšit neverbální komunikaci a dále zlepšit propojenost, respektive kompatibilitu jednotlivých systémů, aplikací a agend.

  • Kde vidíte Česko v příštích několika letech?

Vzhledem k turbulentní době je to tzv. věštění z křišťálové koule. Odhaduji následující:

  • Ekologie a životní prostředí – nepodaří se klást dostatečný důraz na trvale udržitelné životní prostředí (nedostatek zdrojů, zejména finančních, nízká osvěta, nedostatečná opatření veřejné moci).
  • Politika, společnost – nárůst extrémních a populistických názorů a odklon od současných demokratických hodnot.
  • Ekonomika – bez utahování opasků, zvyšování nezaměstnanosti a snižování reálných mezd to v příštích letech nepůjde.
  • Věda a vývoj – bude zaostávat či stagnovat, zároveň předpokládám, že se objeví nové mladé individuality.
  • Sport – dojde k ústupu ze slávy v oblasti kolektivních sportů, ale na druhou stranu zazáří individuální výkony.
  • Kultura – v těžkých dobách, které očekávám, se rodí nejzásadnější, nadčasová umělecká díla, tedy v této oblasti jsem mírným optimistou.

Děkujeme za rozhovor a těšíme se na viděnou nejen v září na Dni manažerů 20. září 2022,

Česká manažerská asociace