Václav Valter I Kovodružstvo, výrobní družstvo Strážov

Václav Valter I Kovodružstvo, výrobní družstvo Strážov

17 října, 2021

Václav Valter je již 28 let předsedou představenstva Kovodružstva Strážov. Hlavní činností je výroba radiálních ventilátorů, vzduchotechniky, průmyslových filtrů, sušáren obilí a zahradního nářadí. Pod vedením Václava Valtera se zvýšila produktivita práce a kvalita výrobků, které jsou dnes celosvětově konkurenceschopné. Přestože poslední tři roky, díky automobilovému průmyslu a pandemii COVID 19, probíhala ekonomická recese, udrželo si Kovodružstvo ekonomickou i finanční stabilitu a získalo nové zákazníky, například díky dodávkám průmyslových ventilátorů do Číny.

Životní krédo: Vyhrává pouze ten, kdo má kvalitní tým!

 

Osobní vyznání:

1. Proč myslíte, že byste se měl/a stát Manažerem roku 2020 a co by pro vás tento titul znamenal?

Družstvo pod mým vedením prosperuje již 29 let. Titulu bych si velmi vážil, ale nechci ho přeceňovat.

 

2. Jak se vaše firma přizpůsobila pandemii covidu-19? Co konkrétního jste změnili a vylepšili?

Pandemie prověřila naši odolnost. Zjistili jsme, že se v krizi umíme semknout a podávat mimořádné výkony. Vylepšili jsme především naší interní spolupráci.

 

3. Kde vidíte Česko v příštích několika letech?

Z pohledu výrobního sektoru, vidím obrovský problém nejen pro ČR ale celou EU v tom, že chybí řemeslníci ve všech odvětvích. Jestli se něco nezmění v učňovském školství a systému školství obecně, nebudeme mít za 10 let s kým vyrábět. Je to obrovská škoda, protože české strojírenství má světu stále co nabídnout.