Příprava 20. ročníku soutěže

Příprava 20. ročníku soutěže

15 ledna, 2013

SP ČR, ČMA a KZPS připravují jubilejní 20. ročník soutěže MANAŽER ROKU. Vítězství přináší slávu, prestiž i odpovědnost. Ing. Jaroslav Hanák: Vidím jako velmi důležité vyzdvihnout prostřednictvím této prestižní soutěže naše nejlepší manažery.

V dubnu vyvrcholí slavnostním vyhlášením výsledků nejprestižnější manažerská soutěž v České republice, MANAŽER ROKU. V současné době finalizují NOMINACE, tj. vyhledávání, sběr dat a hodnocení odvážných manažerů a manažerek, kteří dosáhli v roce 2012 skvělých výsledků a mají tu kuráž nést svoje jméno do pomyslné arény – a nechat sebe i svoje firmy a výsledky veřejně analyzovat a hodnotit. Připomínáme, že termín nominací končí v polovině února, takže pokud znáte ve svém pracovním okolí vhodného kandidáta, určitě si následující řádky přečtěte.

Projekt MANAŽER ROKU má v České republice již dvacetiletou tradici. Jeho cílem je nezávisle vybrat a zviditelnit nejlepší lídry ve svém oboru – významné osobnosti managementu, jejich metody, inovace a přínos pro rozvoj firem a celé ekonomiky. A samozřejmě průběžně kultivovat manažerskou profesi. Již tradičně má akce tři vyhlašovatelé – garanty: Svaz průmyslu a dopravy ČR, Konfederaci zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a Českou manažerskou asociaci.

Kdo bude nejlepší?!
Kdo to bude, se opravdu dovíme na DNI ÚSPĚŠNÝCH MANAŽERŮ A FIREM, 25. dubna, tradičně v paláci Žofín, kde bude manažerské profesi a úspěšným manažerům věnována dopolední mezinárodní konference, panel s politiky i vyvrcholení – tedy slavnostní vyhlášení výsledků. Soutěž si jako jedna z mála akcí tohoto druhu udržuje vysoký standard výběru a velmi důsledného hodnocení. Ti, kteří projdou několikastupňovým sítem, mohou pak zcela jistě náležet ke špičce ve svém oboru, ke klubu konkurenceschopných manažerů s jasnou vizí, ke skupině „elitních mozků“, které se snadno a lehce prosadí i v globálním byznysu. Pavel Kafka, prezident České manažerské asociace, která je zároveň i garantem projektu, k akci říká: „MANAŽER ROKU je dnes systematicky nejpropracovanější manažerskou soutěží v České republice a dokonce i ve Střední Evropě. Na pomyslném poháru vítězů této soutěže se skví jména výjimečných a úspěšných lídrů jako je: Lubomír Stoklásek z Agrostroje Pelhřimov, Eva Syková z Akademie věd ČR, Senta Čermáková z Hewlett Packard, Zbyněk Frolík z Linetu, Jiří Cienciala z Třineckých železáren, Jan Mühlfeit z Microsoft či legendární Štěpán Popovič z Glaverbel Czech.“

Rozhodují kriteria
Nominovaní manažeři jsou postupně hodnoceni dvacetičlennou odbornou Hodnotitelskou komisí podle náročných kritérií. Uvádíme pro představu zjednodušeně např.: osobní přínos na rozvoji a úspěšnosti firmy, kvalifikace v oboru a v oblasti řízení, využívání a rozvoj moderních metod řízení firmy, uplatnění strategického a invenčního myšlení, vztah ke globálnímu ekonomickému prostoru, zásady etiky a korektnosti uplatňované ve firmě, celospolečenský přínos firmy atd. Ti, kteří postoupí na vyšší příčky, jsou pak dále hodnoceni i na základě osobně provedeného manažerského auditu přímo na jejich pracovištích. Z těch, kteří vyhověli kritériím – z finalistů – pak patnáctičlenná Národní komise vybírá vítěze v jednotlivých kategoriích. Nejen tedy MANAŽERA A MANAŽERKU ROKU, ale také nejlepší desítku manažerů, tzv. TOP 10, dále Vynikajícího manažera střední firmy, Vynikajícího manažera malé firmy, také Mladý manažerský talent do 35 let a Manažery odvětví.

Pokud se ptáte, jak nominovat, tak můžeme poradit, že nejrychlejší způsob, jak získat informace k nominacím, je zavolat na Českou manažerskou asociaci, kde vám rádi poradí!

Jen připomínáme, že soutěž i nominace mají svá jasná a pevná pravidla. Pro soutěž je dále aktivních téměř 300 nominačních míst – jsou to např. svazy, unie, asociace a kluby vyhlašovatelů, komory, asociace poradenských kanceláří, další sdružení a společnosti, krajské úřady, vysoké školy a univerzity i individuální nominátoři.

Rastislav Lukovič, organizátor a ředitel Projektové kanceláře ČMA upřesňuje:Navržený manažer musí, jak již bylo řečeno, splňovat mnohá kritéria, např. vykonávat funkci déle než tři roky, musí v ní být úspěšný a subjekt, který řídí, musí mít daňovou povinnost v České republice. Své tipy můžete volat na +420 241 087 325, kde s nimi budeme dál v týmu odborníků pracovat.“

Lýdie Procházková, tisková mluvčí MR