Simona Myslikovjanová I SiMyCo s.r.o.

Simona Myslikovjanová I SiMyCo s.r.o.

16 října, 2021

Simona Myslikovjanová působí nejen ve své firmě SiMyCo jako CEO, ale také externě jako Learning, Talent, Communication, Process & Development Specialist či jako HR Generalist for Employee Experience s více jak 20ti letou praxí. Mimo tyto pozice lektoruje, věnuje se talentům a nastavuje firemní management. Její velmi silnou stránkou je však interim management aneb jak dostat firmu z potíží, kde již pomohla několika desítkám firem. Za klienty dojíždí a za rok ujede až 70 tisíc kilometrů. Její firma SiMyCo tento rok navíc expandovala na zahraniční trh a pod jejím vedením vykazuje velký růst.

Životní krédo:
Moje osobní motto: PER ASPERA AD ASTRA
Pro účely vzdělávání: „Each of us needs to improve, not because we are not good enough, but because we can be BETTER.“

 

Osobní vyznání:

1. Proč myslíte, že byste se měl/a stát Manažerem roku 2020 a co by pro vás tento titul znamenal?

Jsem přesvědčena, že titul Manažer roku by mě určitě pomohl na cestě za dalšími profesními úspěchy. Považuji jej za velmi prestižní a moc bych si přála uspět. Titul by mě ještě více motivoval v mém seberozvoji, ale i v pomoci dalším firmám a lidem v nich pracujících. Žádná výzva není pro mě dost velká, abych se ji nepokusila překonat.

Se získaným Titulem bych chtěla zastupovat ČR v zahraničí, a být České republice přínosem. Získaný Titul by byl pro mě odměnou za ocenění mé dosavadní práce, která mě moc baví a naplňuje.

 

2. Jak se vaše firma přizpůsobila pandemii covidu-19? Co konkrétního jste změnili a vylepšili?

Pandemie COVID-19 přišla nečekaně a velmi rychle. Být rychlým inovátorem bylo jedinou cestou, protože pokud bychom to nebyli my, předběhl nás někdo jiný. Zareagovali jsem na nastalou situaci a rychle se transformovali do online prostředí. Také jsem se rozhodla se svým týmem pro inovační proces, který měl za cíl nabídnout a zlepšit službu ve vzdělávání. A tak vznikla Elite Growth Academy® s mezinárodními programy ve specializacích Business, Educational, Medical a Communication Skills, s možností zakončení MBA, DBA, LL.M či Ph.D. s cílem expandovat i mimo český trh.

V souvislosti s významnou transformační iniciativou je vyžadován dvoukolejný systém řízení. V našem případě se jednalo o kombinaci “change the business”– rychlosti, inovacích, komplexitě a o budoucnosti, v kombinaci “run the business” – optimalizaci, efektivitě a současnosti. Tato inovace nám otevřela dveře i do korporátů, což nás velmi potěšilo a současně povzbudilo a motivovalo. Pandemii jsme vnímali jako příležitost.

V kooperaci s výše uvedenou službou a veškerými procesními postupy čeká SiMyCo® na mezinárodní ochranou známku.

 

3. Kde vidíte Česko v příštích několika letech?

Jsem optimistka a vím, že vždy je možnost na zlepšení a náš stát má obrovský potenciál s mnoha možnostmi.

Dle mého, pokud lidé zodpovědní /politici/, potažmo /voliči/ nenajdou odvahu k zásadním otázkám, kam má naše země směřovat a neprovedou se razantní reformy školství, zdravotnictví, důchodové atd., bude Česká republika neustále na rozcestí mezi východem a západem a nebude patřit nikam.

O spoustě věcí však rozhodnou volby do Poslanecké sněmovny. Přála bych si reformu školství, abychom studenty do nekonečna nezatěžovali nesmyslnými poučkami či čísly. Rozvíjet v nich samostatnost, jejich Growth Mindset. Ten jsem již měla možnost představit na půdě NPI ČR a pevně věřím, že jsme na dobré cestě tento přístup myšlení dostat do škol.

Nečeká nás lehká doba, cesta bude trnitá, a každý z nás bude muset přijmout odpovědnost za svá rozhodnutí. Začít musíme u sebe, vzdělávání a výchovy našich dětí.

Je těžké predikovat jakýkoliv vývoj, o čemž nás přesvědčila pandemie COVID-19. Česká republika je jenom malý kousek mozaiky v globálním světě, který se mění každou vteřinou. Budeme-li pozitivní a otevřeni celému světu, tak jsem si jista, že se budeme cítit lépe a projeví se to také v našem životě v Česku.