Petra Lelovská I ENSANA HEALTH SPA HOTELS

Petra Lelovská I ENSANA HEALTH SPA HOTELS

18 října, 2021

Více než 13 let podílela na zakládání start-upů, vedení nebo restrukturalizaci firem z různých sektorů od IT, E-Commerce, farmaceutického, cestovního ruchu až po výrobní. Je charismatickým a inspirujícím vizionářem a jedinou ženou ve vedení společnosti Ensana, kde nyní zodpovídá za víc než 3 000 zaměstnanců v 5 zemích a 27 lázeňských hotelů v Evropě. Tato mezinárodní společnost má obrat kolem 150 milionů EUR a Petra jako business partner vlastníků se zasloužila o její zavedení na evropský trh.

Životní krédo: V životě se řídím krédem Mahátma Gándího, které říká: “Budoucnost závisí na tom, co uděláme v současnosti.”

 

Osobní vyznání:

1. Proč myslíte, že byste se měl/a stát Manažerem roku 2020 a co by pro vás tento titul znamenal?

Mám za sebou manažerské zkušenosti z vedoucích pozic v nejrůznějších firmách a sektorech po celém světě. Pracovala jsem pro přední světové firmy jako Amazon nebo Pfizer, ale také v oboru IT nebo průmyslu. Všechny tyto zkušenosti a schopnost adaptovat se na různá prostředí nyní využívám ve společnosti Ensana, kde působím jako Group Executive Director Europe a zodpovídám za více než 3 000 zaměstnanců našich 27 lázeňských hotelů v pěti zemích v Evropě. Celkový obrat naší společnosti přesahuje ročně 3 miliardy Kč. Věnuji se zejména globálním strategickým otázkám ve vedení firmy, diverzitě, leadershipu a firemní kultuře. Za jeden z našich velkých úspěchů poslední doby považuji to, že jsme i ve složité době koronavirové pandemie otevřeli nový pětihvězdičkový hotel Crescent v tradičním anglickém lázeňském městě Buxton. Stejně tak se nám podařilo udržet si naše zaměstnance a hlavně je udržet spokojené i v době krize, kterou si ještě před dvěma lety nikdo nedokázal představit. Titul by znamenal úspěch nejen pro mě, ale hlavně velké ocenění celého našeho týmu a práce všech našich zaměstnanců.

 

2. Jak se vaše firma přizpůsobila pandemii covidu-19? Co konkrétního jste změnili a vylepšili?

Ensana si svých zaměstnanců velmi cení. Je pro nás zásadní, aby vnímali naši podporu a aby se cítili bezpečně a to jak z hlediska zdraví, tak i životních jistot. Začátek pandemie byl asi pro nás všechny stresový. Postupně se ale situace uklidnila a naši zaměstnanci byli rádi, že mají práci i v tak nejisté době. Kromě pracovní jistoty jsme se snažili maximálně jim vyjít vstříc i v jiných rovinách. Zajistili jsme jim přístup k programu LifeWorks, který umožňuje pomoc v oblasti mentálního zdraví a pomáhá se zvládáním stresu. Organizovali jsme nejrůznější online školení a sezení, abychom všem umožnili odklon od každodenních starostí. Naši zaměstnanci se soustředili I na různé kreativní projekty. Na podzim loňského roku jsme také uskutečnili online anketu zaměřenou na téma covidová doba – jsme v tom společně. Cílem bylo zjistit, jak se naši zaměstnanci cítí a musím říct, že jsme byli opravdu potěšeni s výsledkem – více než 85% spokojenosti. Průzkumu se navíc účastnila opravdu většina zaměstnanců, více než 80% v každé zemi, kde Ensana podniká.

 

3.Kde vidíte Česko v příštích několika letech?

Na tuto otázku odpovím v rovině, kterou mohu komentovat. Česká republika je zemí s obrovským potenciálem a talentovanými lidmi. To je vidět například na počtu úspěšných startupů, které se z Prahy nebo Brna a dalších měst probojovávají do celého světa. Ať je to příběh Avastu, Rohlíku nebo třeba Kiwi. A myslím, že tento trend, kdy se české talenty budou prosazovat nejen v byznysu, ale také ve vědě, sportu a dalších oborech na globální úrovni bude pokračovat. Zajímá mě také oblast lidských zdrojů, vzdělávání zaměstnanců a budování nových talentů. A to vše v situaci, kdy jsou zajištěny rovné příležitosti pro všechny, ať jde o muže či ženy. I zde vidím v posledních letech velký posun a domnívám se, že ten bude i nadále pokračovat.