Petr Paksi I JAP FUTURE s.r.o.

Petr Paksi I JAP FUTURE s.r.o.

16 října, 2021

Absolvent DTI University, Apsley Business School London. V roce 2003 nastoupil do J.A.P. na pozici obchodního ředitele. Pod jeho vedením se obrat firmy během jednoho roku zvýšil o 83%. V roce 2018 se stal většinovým vlastník J.A.P., dnešní společnosti JAP FUTURE. Podařilo se mu vytvořit v České republice obor designových dveřních systémů složených hliníkových konstrukcí a skla. Firma je nyní tuzemským lídrem na trhu a zdatně konkuruje nejlepším zahraničním výrobcům.

Životní krédo: Život není o čekání na to, až přejde bouřka. Je o tom, naučit se tančit v dešti.

 

Osobní vyznání:

1. Proč myslíte, že byste se měl/a stát Manažerem roku 2020 a co by pro vás tento titul znamenal?

To ocenění by pro mne znamenalo hodně. Jsem si jist, že skvělých manažerů je v Česku hodně. A je mi ctí, být nominovaný vedle nich. Již jenom to, že veřejnost vnímá že jsme, že pracujeme, že to, co vyrábíme je oslovuje, tak to je pro nás všechny, kteří na tom mají podíl, skvělá zpráva! Je to pro nás všechny čest, že jsme se dostali do finále.

 

2. Jak se vaše firma přizpůsobila pandemii covidu-19? Co konkrétního jste změnili a vylepšili?

Setkali jsme poprvé v životě s tím, že mohou nastat situace, které nemůžeme ovlivnit. Myslím si, že jsme ze sebe vydali maximum. Byli jsme nuceni změnit komunikaci a řízení firmy, které se muselo obejít bez osobních kontaktů. Zvládli jsme to díky tomu, že máme zaměstnance, kteří jsou prostě skvělí. A těm patří dík!

 

3. Kde vidíte Česko v příštích několika letech?

Moc rád bych řekl, že v několika příštích letech bude Česko patřit mezi nejúspěšnějšími zeměmi Evropy (jako za první republiky). Ale každodenní realita mi pragmaticky říká, že to bude ještě dlouhá a trnitá cesta.