Otázka pro Radku Prokopovou a Miroslava Dvořáka

Otázka pro Radku Prokopovou a Miroslava Dvořáka

26 dubna, 2016

Stanout na prknech, která znamenají svět, v případě soutěže MANAŽER ROKU na pódiu pražského Paláce Žofín, před čtyřmi stovkami svých kolegů, manažerů, manažerek, podnikatelů, podnikatelek, před ministry a jejich náměstky, eurokomisařkou, předsedou vlády a prezidentem České republiky, to je asi pocit, který v životě člověka zasáhne do vzpomínek na celý život. Charakterizuje okamžik slávy, na niž není připraven, natož trénován. A jak ho letos prožívali ti nejlepší z nejlepších Miroslav Dvořák a Radka Prokopová, Manažer roku 2015 a Manažerka roku 2015?

.

Snažili se to popsat v odpovědi na záludnou otázku:

Děsí vás něco na tak velkém úspěchu, na slávě, která s prestižním oceněním přišla?

.

Miroslav Dvořák, předseda představenstva a generální ředitel, MOTOR JIKOV Group a.s.:

Neděsí mne nic, takové ocenění, jaké jsem právě získal, je u nás dobře vnímáno, cítím v něm sílu a prestiž.

mr_2015_dvorakIng. Miroslav Dvořák do podniku Motor České Budějovice, nynější společnosti MOTOR JIKOV Group, nastoupil v roce 1986 jako konstruktér. Manažerské zkušenosti získával postupem v hierarchii řídicích pozic od řízení oddělení konstrukcí až na místo generálního ředitele v roce 2000. Pro zvýšení konkurenceschopnosti založil technologická vývojová centra se zaměřením na inovace a aplikovaný vývoj nových technologií, postupů a procesů. Výsledkem jsou dnes plně robotizovaná pracoviště. V duchu hesla Průmysl 4.0 je firma připravena stát se lídrem na trhu v oblasti automatizace a robotizace výrobních procesů. Svoje manažerské schopnosti a vědomosti věnuje nejen svojí firmě, ale nezištně rozšířil svoji působnost také mimo ni. Je viceprezidentem Sdružení automobilového průmyslu, poradcem ministra průmyslu a zasedá v profesní radě ZČU Plzeň a Univerzity v Českých Budějovicích.

 

Radka Prokopová, výkonná ředitelka a jednatelka společnosti Alca plast, s.r.o.:

Určitě mne ničím špatným neprovokuje, naopak, mám k takovému úspěchu, jakého se mi dostalo, velkou úctu a pokoru.

mr_2015_prokopovaIng. Radka Prokopová roku 1998 společně se svým manželem založila rodinnou firmu zabývající se výrobou sanitární techniky – od té doby je její výkonnou ředitelkou. Svou vizi naplnila beze zbytku, nyní je plně kompetentní TOP manažerkou a společensky zodpovědným vlastníkem. Jejím cílem bylo vybudování úspěšného českého výrobce na evropském trhu s budoucím přesahem mimo Evropu. Alca plast, s.r.o., je moderní firma s pobočkami v Rusku, Bělorusku, Maďarsku, Rumunsku a Polsku. Firma již jedno významné ocenění získala – v soutěži „Podnikatelská nemovitost roku 2011“ zvítězila v kategorii „Brownfield“.

.