Odešel František Jezdinský: vědec, umělec, zakladatel České manažerské asociace a soutěže MANAŽER ROKU

Odešel František Jezdinský: vědec, umělec, zakladatel České manažerské asociace a soutěže MANAŽER ROKU

24 července, 2019

Přejít na celou fotogalerii

 

Česká manažerská asociace vyjadřuje hlubokou soustrast nad úmrtím Františka Jezdinského, který byl dnes pohřben, a který se ještě ve svém vysokém věku energicky zajímal o aktivity své asociace.

 

Praha, 24. červenec 2019. Ve věku 97 let zemřel 18. července 2019 Ing. František Jezdinský, CSc. zakladatel České manažerské asociace (ČMA) a prestižní soutěže MANAŽER ROKU. Dnes, 24. července, se s ním v pražském krematoriu Strašnice přišli rozloučit jeho blízcí i zástupci ČMA.

František Jezdinský založil ČMA v roce 1990, kde působil první dva roky ve funkci jako vedoucí tajemník. Je také autorem a prvním organizátorem soutěže MANAŽER ROKU, která letos vstoupila do 26. ročníku.

Česká manažerská asociace vyjadřuje hlubokou soustrast nad úmrtím Františka Jezdinského. Byl jedním z těch, kteří jí dokázali vtisknout její podobu, vážnost a účel. Nehledě na svůj pokročilý věk se ještě v posledních letech života energicky zajímal o její aktivity. Za svou aktivní a tvůrčí činnost byl v roce 2013 uveden do Síně slávy a jmenován čestným členem ČMA.

Otázkám managementu, uplatňování moderních forem a metod a jeho organizaci, se věnoval zejména po roce 1989. Blízká mu byla i umělecká tvorba, ještě k jeho devadesátým narozeninám vyšla kniha povídek Rozverné historky z minulého století.

Další informace najdete na wikipedia

 

O České manažerské asociaci

Dobrovolné nezávislé sdružení řídících pracovníků – manažerů. Vznikla v roce 1990 a jejím posláním je působit na rozvíjení odborných schopností manažerů. Přispívá ke zvyšování podnikatelské výkonnosti, konkurenceschopnosti, etiky řízení, kultury vztahů a odpovědného postoje manažerů vůči zákazníkům i společnosti. Ročně pořádá ČMA na 100 akcí, většinou v 15 regionálních a odborných klubů. Je vyhlašovatelem soutěže MANAŽER ROKU. ČMA spoluzaložila Českou podnikatelskou radu pro udržitelný rozvoj. Od května 2019 je ČMA členem evropské asociace manažerů CEC European Managers, která sdružuje přes milion manažerů.

 

Kontakt pro média:
PhDr. Milan Mostýn
Ředitel komunikace a tiskový mluvčí
www.cma.cz
E-mail: mostyn@cma.cz
Mobil: +420 739 452 816

 

Původné Tisková Zpráva