Na vánočním setkání proběhl křest pátého dílu knižní série Manažeři se lvíčkem

Na vánočním setkání proběhl křest pátého dílu knižní série Manažeři se lvíčkem

23 prosince, 2021

Poslední letošní akce České manažerské asociace se uskutečnila ve čtvrtek 16. prosince v pražském hotelu Clarion. Sešli se tam nejprve zástupci všech klubů, aby prezentovali svou činnost za uplynulý rok a nastínili plány na rok příští. Následovalo vánoční setkání v přátelské atmosféře, které doprovodila tombola a křest knihy Kamila Mikety s názvem Manažeři se lvíčkem: U kormidla uprostřed covidové bouře.

Hosty vánočního setkání byli také významné osobnosti českého manažerského a podnikatelského prostředí, jejichž autogramiáda patřila k vrcholům večera. Spisovatel Kamil Miketa shromáždil ve své úctyhodné knize příběhy finalistů posledních 3 ročníků prestižní soutěže Manažer roku.

„Je náročné a složité být úspěšným manažerem, když ekonomika země vzkvétá. Když se ale Česko – prakticky z měsíce na měsíc – propadne do víru covidové bouře, obstojí opravdu jen ti nejlepší. Právě oni nám jsou inspirací v těžkých dobách, ne nepodobných nástrahám a útrapám, jimž musel čelit rybář Santiago v slavné novele Ernesta Hemingwaye Stařec a moře,“ připomněl autor knihy Kamil Miketa.

Připomeňme si proto slova spisovatele Hemingwaye, která Kamila Miketu při tvorbě knihy inspirovala: „Svět zlomí každého, a mnoho jich je pak silných na místech, kde je zlomil… Proto, než začnete jednat, naslouchejte. Předtím než zareagujte, přemýšlejte. Než začnete utrácet, vydělávejte. Předtím, než začnete kritizovat, vyčkejte. Než se začnete modlit, odpusťte. Předtím, než se vzdáte, alespoň to zkuste… Ale člověk není stvořen pro porážku. Člověka je možno zničit, ale ne porazit.“

Manažeři u kormidla uprostřed covidové bouře navázali na předešlý čtvrtý díl, který zase reflektoval 100 let svobodného podnikání v českých zemích. Představila se v něm podnikatelská esa první republiky i jejich následovníci – novodobí Baťové, jenž po roce 1989 do dneška dělají čest České republice i daleko za jejími hranicemi. Dokázali změnit tvář české ekonomiky a dát slovu podnikání opět jeho pravý význam. Není divu, že kniha byla zařazena mezi bestsellery.

Účastníci setkání si akci pochvalovali a vyjádřili přání setkávat se s manažerskými osobnostmi i v následujícím roce. „Je to úžasná akce, potkávám tu své známé, samé příjemné lidi, z nichž jsem některé delší dobu neviděl. Hlavně atmosféra je tu parádní,“ pochvaloval si známý fotograf Jadran Šetlík, jehož vánoční pozdrav v podobě fotogalerie s hudbou Vadima Petrova doprovodil zahájení večera.

 

FOTOGALERIE na konci následujícího článku