Martin Cígler I Solitea, a.s.

Martin Cígler I Solitea, a.s.

25 srpna, 2021

Martin Cígler od roku 1990 konzistentně buduje IT firmu, která je dnes známá jako Solitea. Ta patří v současnosti mezi lídry v nejnovějších technologických trendech. Mezi jejími produkty najdeme účetní a platební systémy. Dále cloudovou infrastrukturu či datovou analytiku. Odběrateli jsou přední české firmy, jako CPI, Škoda Transportation, nebo O2.

 

Osobní vyznání:

1. Proč myslíte, že byste se měl/a stát Manažerem roku 2020 a co by pro vás tento titul znamenal?

Ocenění Manažer roku bych vnímal s velkým respektem jako ocenění práce, kterou dělám, která mne baví a kterou dělám nejlépe, jak dovedu. Právě proto, s veškerou úctou, bych nerad odpovídal na otázku, proč bych toto ocenění měl za rok 2021 převzít právě já – to je zase vaše práce 😊.

2. Jak se vaše firma přizpůsobila pandemii covidu-19? Co konkrétního jste změnili a vylepšili?

Covid akceleroval transformaci do cloudu a my jsme byli u toho. Vnitřně jsme dali naprostou svobodu našim zaměstnancům a ti nám tuto důvěru vrátili svým pracovním nasazením. Díky těmto dvěma faktorům máme za sebou jeden z nejlepších roků naší existence. Ano, takto to zní jednoduše, ale je za tím spousta dobře odvedené práce nejen managementu, ale všech z nás.

3. Kde vidíte Česko v příštích několika letech?

Díky našemu členství v EU nečekám žádný velký problém, ale bohužel díky naší politické reprezentaci nečekám ani žádný výjimečný růst. Rád se v tomto ohledu nechám příjemně překvapit.