Manažerka roku 2015 Radka Prokopová pozvala členy KMR do Alcaplastu

Manažerka roku 2015 Radka Prokopová pozvala členy KMR do Alcaplastu

7 dubna, 2017

Členové klubu Manažerů roku se na pozvání Manažerky roku 2015 Radky Prokopové zúčastnili dvoudenní návštěvy společnosti Alcaplast. Uskutečnila se ve dnech 24. a 25. března 2017 v Břeclavi a v Lednicko-valtickém areálu.  Téměř třicetičlenná skupina složená z finalistů ročníku MR 2015, z nositelů titulu Manažer roku a z firemních členů České manažerské asociace tak měla možnost poznat vlastními smysly prostředí, ve kterém vyrostl úspěch Alcaplast. Smysly proto, že manželé Radka Prokopová a František Fabičovic, duše břeclavské firmy, představili účastníkům setkání i svou vášeň – dobré jihomoravské víno a myslivost. Postarali se tak o jedinečný zážitek, který si všichni zúčastnění odnesli.

Program začal v pátek v době oběda, kdy se všichni setkali v moderní budově školícího střediska Alcaplast. Hosty vřele přivítala Radka Prokopová, představila firmu od samého vzniku až po současný úspěšný stav. Alcaplast je největším výrobcem sanitární techniky ve střední a východní Evropě. Firmu založili se svým manželem v roce 1998. Od té doby se firma stále rozrůstá, a to jak do rozlehlosti na původním břeclavském brownfieldu, tak do počtu zaměstnanců. Po firemní prezentaci se ke skupince připojil i manžel Radky Prokopové František Fabičovic, který hosty provedl koupelnovým studiem a dvěma výrobními halami.

V halách vše šlapalo jako na drátku, hosté obdivovali investice do výroby v podobě automatizovaných strojů a robotů. Potvrdila se tak slova Radky Prokopové, že se snaží sledovat moderní trendy a rychle na ně reagovat.  “Díky tomu máme v mnoha věcech konkurenční výhodu.” Za úspěchem firmy stojí také to, že se snaží veškerou produkci a výrobu soustředit do svého provozu. „Tím získáváme maximální kontrolu nad kvalitou našich výrobků. Jsme schopni nasimulovat, jak bude výrobek vypadat za dvacet let, abychom měli jistotu, že vydrží,“ vysvětlit František Fabičovic. Díky této strategii měli účastníci setkání možnost prohlédnout si výrobu od samého počátku prakticky až do konce, včetně výroby polystyrenu.

Formální část setkání Klubu Manažerů roku se ve večerních hodinách přehoupla do neformální, kdy manželé Radka Prokopová a František Fabičovic pozvali delegaci KMR do vinného sklípku ve Valticích. Pochutnali si na výborném moravském víně prezentovaném someliérem Liborem Nazarčukem a na čerstvé zvěřině z obory Obelisk.

   Celou fotogalerii naleznete zde