Kateřina Kupková I Lenzing Biocel Paskov a.s.

Kateřina Kupková I Lenzing Biocel Paskov a.s.

9 září, 2021

Kateřina Kupková je předsedkyní představenstva a generální ředitelkou společnosti Lenzing Biocel Paskov. Tento závod je znám ekologicky šetrnou výrobou materiálu zvaným buničina. Ta je součástí oděvních produktů, jako jsou džíny. Pandemie podle Kateřiny Kupkové otevřela firmě nové možnosti v logistice. Vypravili třeba několik vlaků s buničinou do Číny.

 

Osobní vyznání:

1. Proč myslíte, že byste se měl/a stát Manažerem roku 2020 a co by pro vás tento titul znamenal?

Minulý rok prověřil snad všechny mé manažerské schopnosti. Řízení firmy jsem převzala na začátku pandemie. Okamžitě jsem musela začít jednat a přijímat odpovídající opatření. Vyrábíme v nepřetržitém provozu chemického charakteru, máme svou vlastní energetiku a provozujeme čističku odpadních vod. Ostatní závody skupiny Lenzing jsou na našich výrobcích zcela závislé stejně jako externí zákazníci.  Bylo téměř nemyslitelné, že bychom museli náš závod odstavit. V loňském roce jsme dokončili významnou investiční akci přesahující půl miliardy korun a dosáhli plánované výrobní kapacity. I přes velmi těžké podmínky jsme vše zvládli v termínu a bez významných potíží s šířením nákazy v závodě.

Titul Manažer roku by znamenal velké ocenění mé práce, které věnují svůj celý profesní život. Jsem velmi pyšná na svůj tým. Věřím, že i díky mému stylu řízení u nás lidé pracují rádi.


2. Jak se vaše firma přizpůsobila pandemii covidu-19? Co konkrétního jste změnili a vylepšili?

Reagovat jsme museli hlavně velmi rychle a v obrovské nejistotě. Přizpůsobili jsme především režimy a řízení v rámci směn. Zavedli jsme práci z domu téměř ze dne na den. Pandemie nám ale otevřela také nové možnosti, například v logistice. Vypravili jsme několik vlaků s buničinou do Číny.

 

3. Kde vidíte Česko v příštích několika letech?

To záleží na mnoha faktorech. Věřím, že ekonomika se z pandemické krize dostane. Co mě však trápí je neřízené zadlužování naší země a příštích generací.