Jiří Horecký I Asociace poskytovatelů sociálních služeb

Jiří Horecký I Asociace poskytovatelů sociálních služeb

5 srpna, 2021

Doktor Jiří Horecký, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb, Unie zaměstnavatelských svazů a European Ageing Network. Všechny tři organizace prošly pod jeho vedením zásadním rozvojem a profesionalizací. V době covidu-19 se stal důležitým partnerem české vlády a distributorem.

 

Osobní vyznání:

1. Proč myslíte, že byste se měl/a stát Manažerem roku 2020 a co by pro vás tento titul znamenal?

Je nesnadné odůvodňovat či ospravedlňovat, proč bych se já osobně měl stát Manažerem roku 2020, co náleží spíše porotcům či hodnotitelům. Pokud bych si pomohl biblickým přirovnáním – poznáte je podle ovoce, tj. zde dle konkrétních výsledků práce, pak si myslím, že všechny organizace, které řídím zaznamenaly pod mým vedením zásadní rozvoj, a to jak kvantitativní, či chceme-li ekonomický, tak kvalitativní či rozvojový.

2. Jak se vaše firma přizpůsobila pandemii covidu-19? Co konkrétního jste změnili a vylepšili?

Všechny mnou řízení organizace se musely prakticky z týdně na týden změnit. Konkrétně pak Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR se během jediného měsíce transformovala na organizaci poskytující informace, doporučení a metodiky na denní bázi všem členům, data a zpětné vazby vládě ČR, mediím, včetně návrhů konkrétních mimořádných opatření či ministerských metodik. Proměnili jsme se ale i na humanitární a logistickou organizaci, která v nejtěžších měsících rozdělovala a zajišťovala rozvoz tisíců litrů dezinfekce a ochranných pomůcek či materiálu v hodnotě desítek miliónů korun. Při zpětném hodnocení mohu říct, že šlo o velmi dobře zvládnutý krizový management, včetně udržení černých čísel celé organizace.

3. Kde vidíte Česko v příštích několika letech?

České republika má nyní jedinečnou šanci využít následujícího ekonomického růstu, nastupující digitalizace a racionálních investic zejména z evropských zdrojů na investice a obnovu. Příští dekáda je pro další rozvoj klíčová. Pokud budou inovace, digitalizace a investice naší prioritou, společně se vzděláváním a zvyšováním produktivity práce, pak máme reálnou šanci se v tomto období zařadit po boku západoevropských zemích a být jednoznačným ekonomickým lídrem střední a východní Evropy.