Helena Ruszová I Moravian Premium Care a.s.

Helena Ruszová I Moravian Premium Care a.s.

18 září, 2021

Helena Ruszová, zakladatelka a CEO zdravotnické firmy Moravian Premium Care poskytující privátní péči. Své poslání vidí ve změně systému zdravotnické péče odspodu. Díky preventivním vyšetřením chce u klientů dosáhnout co nejmenších starostí s jejich zdravím. Řídí se heslem Henryho Forda: “Ať už si myslíš, že to dokážeš, nebo že to nezvládneš, pokaždé máš pravdu.”

Osobní vyznání:

1. Proč myslíte, že byste se měl/a stát Manažerem roku 2020 a co by pro vás tento titul znamenal?

Kterýkoli jiný rok by se mi na tuto otázku odpovídalo snáze. Vzhledem k tomu, že mluvíme o roce 2020, jsem přesvědčena, že se vítěz bude hledat těžko, pokud je to vůbec možné. Z mého pohledu totiž v tomto ročníku není vítěze nýbrž vítězů, a to všech manažerů, kteří v tomto pandemickém roce obstáli, nenechali svou firmu padnout, zachraňovali zakázky a snažili se chránit pracovní sílu.

 

2. Jak se vaše firma přizpůsobila pandemii covidu-19? Co konkrétního jste změnili a vylepšili?

My jsme nebyli Covidem postiženi, nýbrž jsme jej uchopili jako příležitost být našim klientům ještě silnějším a všestrannějším partnerem. Organizaci jsme personálně, procesně a odborně přizpůsobili tak, abychom kromě individuálních služeb jednotlivým manažerům byli schopni zajistit plošné potřeby celé firmy v oblasti zdravotní péče – testování v terénu, speciální laboratoře, informační support, vybavení zdravotnickým materiálem apod. Příležitost se snažíme vidět v každé hrozbě.

 

3. Kde vidíte Česko v příštích několika letech?

Na to má vliv velké množství faktorů, ale předně politická situace a s ní přijaté strategie, a to nejen v naší zemi. Prostředí, ve kterém se pohybujeme, musí motivovat k tomu být lepší a o něco usilovat. Musí to dávat smysl. Uvidíme, jestli nositele těch správných rozhodnutí pro Česko dokážeme najít a rozpoznat. Přála bych Česku do dalších let sílu a houževnatost, s jakou se již několikrát umělo postavit čelem nepříznivým situacím.