Eva Bartoňová I Městský úřad Česká Lípa

Eva Bartoňová I Městský úřad Česká Lípa

27 srpna, 2021

Eva Bartoňová je tajemnicí Městského úřadu Česká Lípa. Stejně jako zbytek republiky, i její úřad se v posledním roce vypořádává s následky pandemie koronaviru. Prioritně bojuje o zachování vysoké úrovně služeb pro občany České Lípy, a také pro dalších 40 obcí ve správním obvodu. V tomto úsilí se řídí heslem: „Mít rád lidi, mít rád život.“

 

Osobní vyznání:

1. Proč myslíte, že byste se měla stát Manažerem roku 2020 a co by pro vás tento titul znamenal?

Stát se Manažerem roku pro mě znamená především šanci ocenit celý tým, který spolu se mnou již více než rok bojuje s následky pandemie onemocnění COVID-19 na Městském úřadu Česká Lípa. Všechna důležitá rozhodnutí a aplikace vládních opatření činíme v rámci malého speciálního „Covid týmu“, naše návrhy předkládáme starostce města ke schválení a po vzájemné dohodě poté tato opatření společně zavádíme v rámci úřadu. Bez tohoto týmu bych zejména v rámci této mimořádné situace nezmohla nic, velmi si spolupráce s mými kolegyněmi vážím. Získání titulu by pro mě znamenalo finální tečku za celým obdobím a ujištění, že jsme naši práci odvedli dobře.

2. Jak se vaše firma přizpůsobila pandemii covidu-19? Co konkrétního jste změnili a vylepšili?

Jako jeden z prvních úřadů jsme zavedli možnost práce z domova, tzv. homeoffice. Přijali jsme řadu režimových opatření, např. jsme vybavili zaměstnance dezinfekcí a ochrannými prostředky, nakoupili jsme bezkontaktní teploměry pro měření teploty zaměstnanců, v počátcích pandemie jsme vytížené prostory úřadu dezinfikovali prostřednictvím dobrovolných hasičů, později jsme zakoupili několik ozonovačů, které využíváme na dezinfekci prostor po velkých jednáních stále. Po celém úřadě byli nainstalovány dávkovače s dezinfekcí, zvýšili jsme četnost úklidu a podíl dezinfekčních prostředků, kterými se uklízí. Podařilo se nám také klíčové zaměstnance dovybavit potřebnou technikou, jako jsou notebooky a další příslušenství. Nakoupili jsme také několik licencí pro on-line jednání od firmy Webex. Tento program nám i v těchto dnech velmi usnadňuje práci, protože některá jednání stále probíhají zejména kvůli úspoře času on-line.

3. Kde vidíte Česko v příštích několika letech?

Doufám, že v Evropě.