Do Síně slávy byl uveden Jaroslav Hanák

Do Síně slávy byl uveden Jaroslav Hanák

21 dubna, 2017

Výrazná osobnost, šéf, ředitel, podnikatel, reprezentant, poradce, jehož trefné narážky znají všichni, kdož se pohybují ve světě byznysu, na půdě profesních uskupení, na konferencích, zahraničních misích. Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR, člověk nespočtu aktivit, který dokáže pozorovat velmi citlivě, co se děje v politice, ekonomice, co brzdí rozvoj podnikání, co ovlivňuje činorodost českých majitelů a manažerů firem. Jaroslav Hanák je člověkem, který pracuje na než 200 procent, ne-li více. Jeho kapacita vnímavosti, schopnosti formulovat a tlumočit je obdivuhodná.

Na slavnostním vyhlášení 24. ročníku soutěže MANAŽER ROKU, které se konalo 20. dubna 2017 v Paláci Žofín, byl do Síně slávy uveden právě on. Ocenění za dlouhodobé prosazování zájmů byznysu i příkladné manažerské řízení převzal z rukou předsedy vlády České republiky Bohuslava Sobotky, zástupců vyhlašovatelů soutěže a Jana Preclíka, který do Síně slávy vstoupil loni.

„Velmi mne těší, že jsem mohl osobně uvést do pomyslné Síně slávy soutěže MANAŽER ROKU prezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslava Hanáka. To, že Jaroslav Hanák vstupuje do Síně slávy, je zasloužená pocta a ocenění mnoha let práce pro český průmysl a pro hospodářskou kondici České republiky,“ řekl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Z pozice prezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR je i ve svém druhém funkčním období místopředsedou Rady hospodářské a sociální dohody ČR (tripartity) a vedoucím zaměstnavatelské delegace. Díky tomu hájí požadavky a pozice zaměstnavatelů. Při jednáních s  vládou usiluje o lepší podnikatelské prostředí a bojuje proti častým změnám legislativy. Aktivně se věnuje trhu práce, prosazování efektivního mýtného systému či nového stavebního zákona a podpoře exportu. Pravidelně se účastní podnikatelských misí při zahraničních cestách představitelů vlády nebo prezidenta republiky Miloše Zemana, jehož je poradcem pro oblast průmyslu, dopravy a stavebnictví. Podporuje rovněž moderní průmysl a digitalizaci výroby i státní správy.

„Tohoto ocenění si nesmírně vážím a beru ho hlavně jako uznání mé dosavadní práce, ať už na půdě tripartity, tak i v mém podnikání. Máme však před sebou ještě hodně práce. Aktuálně například budeme seznamovat politiky s prioritami Svazu průmyslu a dopravy, které jsme definovali jako klíčové pro rozvoj naší ekonomiky,“ komentoval své ocenění Jaroslav Hanák.

Jaroslav Hanák vystudoval VŠE v Praze, obor ekonomika řízení dopravy. Více jak 30 let pracuje v silniční dopravě a již od roku 1991 je majoritním vlastníkem, předsedou představenstva a prezidentem FTL – First Transport Lines a.s. se sídlem v Prostějově. Své zkušenosti z oblasti dopravy a podnikání uplatňuje na regionální i mezinárodní úrovni. Za svou kariéru dostal řadu ocenění, mimo jiné v roce 2013 právě v soutěži MANAŽER ROKU za oblast dopravy a logistiky.

„Velice si vážím činnosti prezidenta Jaroslava Hanáka, který prosazuje zájmy těch, kteří tvoří hodnoty a vytváří podmínky pro zaměstnávání českých pracovníků a přispívají k ekonomickému růstu. A Jaroslav Hanák svou aktivitou a razancí tomuto procesu výrazně napomáhá,“ uvedl prezident KZPS ČR Jan Wiesner.

.

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána

..
Celkové výsledky 24. ročníku soutěže MANAŽER ROKU