Ze zákulisí: Tomáš Panenka a jeho plán nejen v soutěži MANAŽER ROKU 2022

Ze zákulisí: Tomáš Panenka a jeho plán nejen v soutěži MANAŽER ROKU 2022

14 srpna, 2023

 

Česká manažerská asociace letos pořádá kulatý 30. ročník prestižní soutěže MANAŽER ROKU. Jde o významnou událost, které se účastní celá řada vrcholových manažerů, podnikatelů, inspirativních osobností, mezi které bezesporu patří nominovaní do soutěže, kteří svou nominaci přijali.

Tímto  Vám rádi představujeme dalšího kandidáta na post MANAŽER ROKU 202, který byl do soutěže nominován úspěšným manažerem, který se soutěže účastnil a umístil se pár let zpět. Dovolte nám představit Ing. Tomáše Panenku, commercial director CZ & SK společnosti ROHLIG SUUS Logistics s.r.o. , který nám odpověděl na tři nesoutěžní otázky, díky kterým Vám tohoto finalisty můžeme lépe přiblížit.


  • V jaké historické době byste chtěl být manažerem a proč? 

Z vyprávění od dědečka, který celý život pracoval v továrně WALTER (Motorlet) v pražských Jinonicích vím, že by se mi líbilo v době PRVNÍ REPUBLIKY. Kde bych budoval nový směr a ekonomické hodnoty. V současné době jsem spokojen a to díky lidem, které mám kolem sebe. Těm by se možná stěhování do minulosti nelíbilo.


 

  • Jaký životní okamžik Vás posunul nejdále?

Nástup do společnosti Rohlig SUUS Logistics, s.r.o. a setkání s mým současným šéfem panem Ing. Jiřím Chládkem. Tento životní okamžik mi dal mi šanci stát se členem dynamicky rostoucí společnosti v oblasti dopravy. Každý rok spolu s panem Chládkem boříme všechny milníky společnosti a i proto, mám možnost odpovídat na všechny zajímavé otázky v soutěži MANAŽER ROKU.


 

  • Na co byste jako hodnotitel soutěže dával největší důraz při výběru MANAŽERA ROKU?

Manažer roku musí být něčím výjimečný. Je důležité se podívat na výsledky a vývoj společnosti kde pracuje a položit si otázku. Jak se podílel na výsledcích nebo vývoji? To že každý kandidát je skvělý manažer, který umí naslouchat lidem, vést tým nebo obchodní jednání musí být samozřejmostí už při nominaci do soutěže.


Motto na závěr: 

“Vítězové mají plán, poražení mají vysvětlení.”

 


Děkujeme za rozhovor a těšíme se nejen na viděnou 20. září v Empire Hall, ale také na další spolupráci,

Česká manažerská asociace