Ze zákulisí: Představujeme Vám Miloslava Melouna, finalistu 30. ročníku soutěže MANAŽER ROKU

Ze zákulisí: Představujeme Vám Miloslava Melouna, finalistu 30. ročníku soutěže MANAŽER ROKU

7 září, 2023

 

Miloslav Meloun je na pozici předsedy družstva Kooperativa v.o.d. Jde o firmu s dlouhou historií a tradicí zaměřující se na stavební kovovýrobu. Hlavními činnostmi ve stavební kovovýrobě jsou výroba ocelových zárubní ZAKO a interiérových a exteriérových dveří, kompletních požárních uzávěrů, ocelových stožárů a výložníků. Sídlo společnosti je v Uhlířských Janovicích, okres Kutná Hora, cca 55 km směrem na východ od hlavního města Prahy a další pobočky jsou provozovna v Postupicích nedaleko Benešova a v Ivančicích nedaleko Brna. Pana Melouna, finalisty letošního ročníku jsme se zeptali na tři nesoutěžní otázky, díky kterým Vám ho můžeme blíže představit.


  • V jaké historické době byste chtěl být manažerem a proč? 

Nejlépe by mi vyhovovala asi doba druhé průmyslové revoluce před první světovou válkou. Myslím, že to byla doba obrovských změn spojených zejména s elektrifikací průmyslu a veřejného prostoru. Domnívám se, že právě v této době byly založeny budoucí úspěchy hospodářství v období 1. republiky. Samozřejmě, ve svých hypotetických úvahách počítám s tím, že bych nevěděl, že bude následovat první světová válka a nezměrné množství lidské práce a lidských životů bude zničeno.


  • Jaký životní okamžik Vás posunul nejdále?

Ten pravý životní okamžik přišel v mých 33 letech, kdy jsem byl zvolen prvním svobodným starostou po pádu komunismu. Z pozice bývalého konstruktéra elektroniky jsem se najednou učil demokracii prostřednictvím restitucí, privatizací, správních rad a jednání s lidmi všech společenských vrstev. Velice náročná a objevná doba pro toho, kdo se chtěl učit a naučit.


  • Na co byste jako hodnotitel soutěže dával největší důraz při výběru MANAŽERA ROKU?

Hodnotil bych, zda je manažer skutečným vůdcem ve firmě a zda je kreativní a flexibilní.


Motto na závěr: 

„Logika vás dostane z bodu A do bodu B, představivost vás dostane kamkoliv.“ Albert Einstein


Děkujeme za rozhovor a 20. září se těšíme na viděnou během slavnostního udílení cen 30. ročníku soutěže MANAŽER ROKU,

Česká manažerská asociace