Ze zákulisí: PaedDr. Petr Paksi, DBA se utká o post Manažera roku 2021

Ze zákulisí: PaedDr. Petr Paksi, DBA se utká o post Manažera roku 2021

23 června, 2022

Česká manažerská asociace letos pořádá již 29. ročník prestižní soutěže Manažer roku. Jde o významnou událost, které se účastní celá řada vrcholových manažerů, podnikatelů, inspirativních osobností, mezi které zejména patří nominovaní do soutěže.

Tímto bychom Vám rádi představili dalšího kandidáta na post Manažer roku 2021, kterým je PaedDr. Petr Paksi, DBA, jehož krédem je: „Život není o čekání na to, až přejde bouřka. Je o tom, naučit se tančit v dešti.“

 

Pana Paksiho jsme se během podnětného rozhovoru zeptali na tři nesoutěžní otázky. Pojďte společně s námi nahlédnout do zákulisí soutěže a poznejte tak dalšího zajímavého člověka.

  1. Proč myslíte, že byste se měl/a stát Manažerem roku 2021 a co by pro vás tento titul znamenal?

To, jestli bych se měl stát manažerem roku nebo ne, by měli posoudit kompetentnější lidé, nežli já. Titul pro mne znamená určitým způsobem ocenění práce celé firmy, protože já firmu pouze reprezentuji. Pro mne je titul manažer roku v zásadě titul firma roku.

 

  1. Jak se vaše firma přizpůsobila pandemii covidu-19? Co konkrétního jste změnili a vylepšili?

Ke covidové situaci se mi těžko vyjadřuje vzhledem k tomu, že velká část zeměkoule trpěla a obrovské množství lidí zemřelo. Na některých to bohužel zanechalo následky, ale řekl bych, že naše firma z toho vyšla silnější. Donutilo nás to vymýšlet nové strategie a zároveň nové systémy, jak zvládat práci i pod obrovským tlakem. Nebudu zde popisovat, co konkrétního jsme ve firmě změnili a vylepšili, ale určitě jsme zavedli většinu systémů. Jediné, co jsem v době covidu nezavedl byly Home office, protože nejsem zastáncem práce z domova na jakékoliv pozici.

 

  1. Kde vidíte Česko v příštích několika letech?

To je strašně těžká otázka, protože ve chvíli, kdy odpovídám se mění přístupy k energiím v závislosti na Rusku, takže nedovedu posoudit. Všechno to, co se do teď budovalo směrem k ekologii a k ekologickým ochranám prostředí se bude muset přehodnotit kvůli krizovému scénáři, který nastal. Česko bych rád viděl tam, kde budeme vymýšlet výrobky, a ne pouze otrocky dělat pro státy, které to vymýšlí a kde zůstává přidaná hodnota. Rád bych Česko viděl opět na špici Evropy, minimálně té západní.

 

Děkujeme za rozhovor a těšíme se na viděnou nejen 20. září 2022 během slavnostního vyhlášení vítězů za tolik netradiční rok 2021.

Česká manažerská asociace