Ze zákulisí: Olga Bědajanková se zařadila mezi finalisty 30. ročníku soutěže MANAŽER ROKU

Ze zákulisí: Olga Bědajanková se zařadila mezi finalisty 30. ročníku soutěže MANAŽER ROKU

11 září, 2023

 

Olga Bědajanková pracuje na pozici CEO a CFO společnosti SATUM CZECH. Dohlíží na naplňování firemní strategie a řídí vývoj firmy, z pozice finanční ředitelky zodpovídá za ekonomické a taxační oddělení. A právě tuto ředitelku a manažerku máme letos tu čest přivítat mezi finalisty celorepubliková soutěže MANAŽER ROKU. Abychom Vám ji mohli lépe přiblížit, zeptali jsem se paní Bědajankové na tři nesoutěžní otázky.

 

 


  • V jaké historické době byste chtěl být manažerem a proč? 

Mám za to, že žijeme v té nejlepší době za celou historii lidstva. Z pohledu technologického, politického, ekonomického, dostupnosti ke vzdělání i lékařské péči. Na druhou stranu změny ve všech těchto oborech přicházejí nyní velmi rychle a člověk na ně musí promptně reagovat. A právě to je jeden z důležitých úkolů manažera – zachytit trend (nejlépe ho určovat), předvídat zítřek a pružně reagovat. To je to, co mě na mé práci nejvíce baví. Z minulosti bych se tedy poučila, získala zkušenost, ale jinak bych neměnila.


  •  Jaký životní okamžik Vás posunul nejdále?

Ať již z pohledu profesního či soukromého života jsem si jistá, že mě nejvíce změnila role matky dvou dětí. Tato změna posunula dál mé vnímaní podstaty a smyslu života, ale také mě naučila dívat se na věci s nadhledem, dávat jim správně prioritu a řešit je komplexně. Naučila jsem se lépe chápat ostatní a být více empatická. Všechny tyto vlastnosti ve správném mixu využívám i ve své práci.


  • Na co byste jako hodnotitelka soutěže dávala největší důraz při výběru MANAŽERA ROKU?

Prvně bych chtěla říci, že výběr jednoho vítěze v každé kategorii musí být velmi obtížný úkol, a to z důvodu nemožnosti nastavení exaktních parametrů pro jeho vývěr a dále zcela jistě velkého množství kvalitních kandidátů. V každém případě by měl být MANAŽER ROKU silnou osobností, která za dobu své kariéry něco vybudovala, dosáhla. Zkrátka, když se ohlédneme, měli bychom vidět jim vytvořené hodnoty. Měl by to být člověk, který ví, kam jeho firma míří, má jasnou vizi a cíle a ví, jak je naplnit. Uznává morální hodnoty a také je sám žije. Měl by být člověkem, který lidi spojuje, rozvíjí a motivuje.


Motto na závěr: 

„Co mě nezabije, to mě v životě posílí“


Děkujeme za rozhovor a těšíme se 20. září na viděnou v Empire Hall, kde se společně dozvíme výsledky 30. ročníku soutěže MANAŽER ROKU,

Česká manažerská asociace