Ze zákulisí: Jaké karty byly rozdány Lucii Haraslínové, finalistce soutěže MANAŽER ROKU 2022?

Ze zákulisí: Jaké karty byly rozdány Lucii Haraslínové, finalistce soutěže MANAŽER ROKU 2022?

11 srpna, 2023

 

Je před námi vyhlášení vítězů celorepublikové soutěže MANAŽER ROKU 2022, která letos již po třicáté vyhledává, hodnotí a oceňuje manažery napříč Českou republikou. Každoročně jsou do této soutěže nominovány desítky manažerů, ředitelů, CEO, ale do užšího výběru se zařadí jen Ti nejlepší. V letošním roce se mezi finalisty dostala Lucia Haraslínová, předsedkyně Klastru českých nábytkářů, družstva.

Paní Haraslínová nám odpověděla na tři nesoutěžní otázky, díky kterým Vám tuto kandidátku na post MANAŽERKA ROKU 2022 můžeme představit.


  • V jaké historické době byste chtěla být manažerkou a proč? 

Každá doba s sebou nese svá pozitiva i negativa. V každé době se manažeři museli, musí a budu muset vyrovnávat s různými výzvami. Já často říkám, že je důležité hrát s takovými kartami, které máme rozdané, proto nerozmýšlím co by kdyby, ale přijímám výzvy dnešní doby. Samozřejmě je důležité se učit z minulosti, a s pokorou a respektem navazovat na minulé úspěchy našich předchůdců. Ale já jsem manažerkou teď a neměnila bych. Dnes se svět rychle mění a každý manažer musí být ve střehu, aby se ne jenom přizpůsoboval, ale také udával směrování oboru skrze své vize. Toto tempo mě baví a posouvá vpřed.

 


 

  • Jaký životní okamžik Vás posunul nejdále?

Převážně těžké okamžiky v životě člověka jsou ty, které nás posouvají nejdál. Já jim říkám „příležitosti“. V mém životě jich bylo několik:

  • Když jsem dělala dobrovolnickou činnost v oblasti osobní asistence lidem s postižením, doslala jsem příležitost pochopit, že v životě nejsou překážky, které by se nedaly zvládnout.
  • Když jsem překonávala zdravotní těžkosti, doslala jsem příležitost pochopit, že vše je v hlavě, a záleží na psychice člověka, jak kterou situaci zvládne.
  • Když jsem stála před rozhodnutím, jestli přijmout post manažera a postavit se do vedení firmy v době, kdy jsem čekala rodinu, doslala jsem příležitost pochopit, že pokud chci, dá se vše a zkusit se má všechno.

Proto se těším na všechny příležitosti, které mě v životě ještě čekají. Věřím, že se něco nového naučím a že mě každá s nich posune dál.


 

  • Na co byste jako hodnotitelka soutěže dávala největší důraz při výběru MANAŽERA ROKU? 

Při výběru MANAŽERA ROKU bych se jako hodnotitel zaměřila na celkovou stránku osobnosti kandidáta. Dobrý manažer musí být pro své okolí inspirativní, důvěryhodný, zdravě sebevědomý, přímý, spravedlivý, ale zároveň schopný dělat potřebné kompromisy a vytvářet na pracovišti příjemné prostředí. Měl by lidi kolem sebe vést ke společným cílům, ale také jim zároveň poskytovat prostor pro růst.Motto na závěr: 

“Nehledej důvod, proč to nejde, ale způsob, jak to jde.”

 


Děkujeme za inspirativní rozhovor a těšíme se na další spolupráci nejen během slavnostního vyhlašování vítězů,

Česká manažerská asociace