Ústečtí manažeři patří do extraligy

Ústečtí manažeři patří do extraligy

15 července, 2014

Ústecký kraj je často vnímán jako místo s vysokou nezaměstnaností, sociálními problémy a řadou podivných kauz. Málokdo ovšem ví, že je i krajem, kde jsou úspěšné firmy řízené oceněnými manažery. Jen v letošním ročníku prestižní soutěže MANAŽER ROKU se mezi TOP 70 umístili hned tři z Ústeckého kraje.

Tři muži, tři různé obory podnikání a přesto do určité míry podobné příběhy. Libor Sehnal – manažer lidských zdrojů ze společnosti AGC Flat Glass Czech, jejíž doménou je sklo, Jiří Polman – generální ředitel firmy na bezešvé ocelové potrubí Sandvik Chomutov a Aleš Graf – předseda představenstva a majitel jednoho z největších dodavatelů energií CENTROPOL ENERGY. Všichni tři jsou krajští patrioti, společné mají přesvědčení, že největší hodnotou v jejich firmách jsou lidé, na prvním i všech dalších místech jsou pro ně zákazníci a společná je i jejich touha dokázat, že nejen z Prahy je možné postavit úspěšnou firmu.

Jiří Polman věří, že cesta k úspěchu rozhodně nevede přes poměřování vlastních schopností s průměrem. „Naše firma je nejlepší ve skupině výroby trubek v Sandviku. To ale není etalon pro nás. My se musíme měřit s nejlepším výrobcem trubek na světě. Jen tak dokážeme udržet krok,” říká Jiří Polman.

Libor Sehnal nezapře, že je manažerem lidských zdrojů. Jeho životním přesvědčením je, že zaměstnanci jsou základní pilíře každé firmy. „Čím lepší a vzdělanější pracovníky firma má, tím může své záměry rychleji a kvalitněji realizovat a dá se říci, že schopnosti zaměstnanců jsou přímo úměrné zvýšení konkurenceschopnosti firmy,“ popisuje svojí filozofii Libor Sehnal.

Aleš Graf se pohybuje s CENTROPOL ENERGY v divokých vodách české energetiky. Přes obrovskou konkurenci dnes dodává plyn a elektřinu více než 350 tisícům domácností. Pro něj je klíčem k úspěchu zákazník. „Nízkou cenu dnes nabízejí už téměř všichni, my bereme zákazníky jako členy vlastní rodiny. Chceme jim nabídnout maximální komfort, dokonalé služby a spousty bonusů. Spokojení zákazníci jsou středobodem úspěchu. Bez nich nejste nic,“ vyznává se Aleš Graf.

Všichni tři úspěšní muži z Ústecka se letos potkali na vyhlašování soutěže Manažer roku. Blahopřál jim k mimořádnému úspěchu i Rastislav Lukovič, tajemník soutěže MANAŽER ROKU. „Pro celou českou ekonomiku je úspěch manažerů a firem z různých krajů skvělou zprávou. Ukazuje se, že naše hospodářství má zdravé kořeny,“ uzavírá Rastislav Lukovič.


Co je soutěž MANAŽER ROKU

– nejprestižnější a systematicky nejpropracovanější manažerská soutěž v ČR. Jejím cílem je vyhledat, objektivně a nezávisle vybrat a zviditelnit nejlepší a nejvýznamnější osobnosti managementu, jejich metody a přínos pro rozvoj firem a celé ekonomiky. Společenským a etickým posláním akce je přispět k rozvoji elity českého managementu.
Vyhlašovateli soutěže jsou Svaz průmyslu a dopravy ČR, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a Česká manažerská asociace, která je zároveň jejím organizátorem.


Kontakty pro média

Milan Mostýn, ředitel Sekce komunikace Svazu průmyslu a dopravy ČR a tiskový mluvčí soutěže MANAŽER ROKU
Mobil: 739 452 816
E-mail: mmostyn@spcr.cz