Prof. Zdeněk Souček: Uveden do síně slávy soutěže MANAŽER ROKU

Prof. Zdeněk Souček: Uveden do síně slávy soutěže MANAŽER ROKU

24 dubna, 2015

Nepřehlédnutelná osobnost v oblasti strategického řízení v České republice, prof. Zdeněk Souček, vstoupil do síně slávy prestižní soutěže MANAŽER ROKU. Poděkování za jeho celoživotní práci mu dnes vyslovili v pražském Paláci Žofín za účasti 400 manažerů z celé republiky a politiků zástupci vyhlašovatelů soutěže, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák, předseda Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR Jan Wiesner a prezident České manažerské asociace Pavel Kafka.

mr2014_sin_slavyCelou fotogalerii naleznete zde

Zdeněk Souček, narozený 7. července 1932, je považován za guru v oblasti strategického řízení, který dokázal posouvat teoretickou i praktickou aplikaci tohoto oboru. Podílel se na tvorbě stovek úspěšných strategií podniků, které tvoří páteř tuzemské ekonomiky.

Jako autor a spoluautor vydal v ČR i v cizině více než 20 knih, desítky monografií, stovky článků. Vystupoval na mnoha mezinárodních konferencích, přednášel na vysokých školách v Německu, Rakousku, Maďarsku, Polsku, Bulharsku, Lotyšsku, Rusku, Itálii, na Kubě i jinde. Navštívil 76 zemí s cílem seznámit se s problematikou řízení podniku. Ovládá několik cizích jazyků.

Učil, nasměroval a motivoval tisíce studentů při svém působení v podnicích, na Vysoké škole ekonomické v Praze, v manažerských školách i v cílených tréninkových kurzech pro vrcholové manažery.

V několika institucích přednáší problematiku strategického řízení na školách MBA, je spoluzakladatelem Moravské vysoké školy Olomouc, majitelem a ředitelem firmy Management Focus, prezidentem Klubu Stratég, členem několika správních a dozorčích rad.

Ve svém věku oplývá nezměrnou energií, rozhledem a aktivitou. Patří také mezi podporovatele aktivit České manažerské asociace při rozvoji a propagaci managementu a manažerů/manažerek.

Uvedení do Síně slávy MR 2014:

 • Prof. JUDr. Zdeněk Souček, DrSc., MBA

Přecházející držitelé ocenění:

 • 2009: Doc. Ing. Miroslav Grégr, CSc.
 • Dr. Ing. Štěpán Popovič, CSc.
 • Ing. Bořivoj Frýbert
 • Ing. Jan Fencl
 • 2010: prof. Ing. Jaroslav A. Jirásek, DrSc.
 • 2011: Ing. František Jezdinský, CSc.
 • 2012: Ing. Rudolf Černý
 • Ing. Vladimír Feix
 • Jan Wiesner
 • 2013: Ing. Zdeněk Liška

 

Co je soutěž MANAŽER ROKU

Jde o nejprestižnější a systematicky nejpropracovanější manažerskou soutěž v ČR. Jejím cílem je vyhledat, objektivně a nezávisle vybrat a zviditelnit nejlepší a nejvýznamnější osobnosti managementu, jejich metody a přínos pro rozvoj firem a celé ekonomiky. Společenským a etickým posláním akce je přispět k rozvoji elity českého managementu. Vyhlašovateli soutěže jsou Svaz průmyslu a dopravy ČR, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a Česká manažerská asociace, která je rovněž organizátorem soutěže. Slavnostní vyhlášení výsledků letošního, již 22. ročníku soutěže, proběhla 23. dubna 2015 v pražském paláci Žofín. Soutěž letos proběhla v rámci Roku průmyslu a technického vzdělávání.


Kontakt pro zájemce o účast v soutěži MANAŽER ROKU
Rastislav Lukovič, tajemník soutěže MANAŽER ROKU, Česká manažerská asociace, Václavské nám. 21, 113 60 Praha 1, tel.: +420 224 109 301, 434, e-mail: lukovic@cma.cz

Tiskový mluvčí soutěže MANAŽER ROKU
Milan Mostýn, ředitel Sekce komunikace, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Freyova 948/11, 190 00 Praha 9 – Vysočany, tel.: +420 739 452 816, e-mail: mmostyn@spcr.cz