Pražský manažerský klub přivítal Simonu Kijonkovou

Pražský manažerský klub přivítal Simonu Kijonkovou

27 června, 2019

V Pražském manažerském klubu 20. června 2019 vystoupila čerstvá nositelka titulu Manažer roku 2018 – kategorie Služby Ing. Simona Kijonková – zakladatelka a CEO Holdingu Packeta, Zásilkovna s.r.o., která si jako hosta pozvala šéfa marketingu celé skupiny Ing. Milana Šmída.

Simona je známou českou podnikatelkou mnohdy označovanou za první dámu české e-commerce. Jejím nejúspěšnějším projektem v Čechách i v zahraničí je společnost Zásilkovna, v rámci níž pomáhá e-shopům budovat logistiku na míru a nebojí se u toho bořit zažitá pravidla. Pod jejím vedením se Zásilkovna stala úspěšnou firmou, která se pyšní nejoblíbenější sítí výdejních míst ve střední a východní Evropě. Za svou podnikatelskou a inovativní činnost dostala prestižní ocenění Podnikatelka roku 2017 pro hlavní město Praha a tento rok získala ocenění Manažera roku 2018 v kategorii služeb.

Její cesta na vrchol však nebyla snadná. Pracovala v různých korporacích na vrcholových pozicích, ale toužila mít svůj vlastní byznys. Její první firma však zkrachovala a ona musela vyplatit zaměstnance „ze svého“. Při svém podnikání myslí vždy na zákazníky a na to, zda se služba/produkt bude líbit její mamince a babičce. V současné době má přes stovku dalších projektů, ale má výborný tým 12 ředitelů a dalších zaměstnanců, kteří jsou podobně nadšení jako ona. Říká vždy, že její tajemství spočívá v tom, mít kolem sebe ty správné lidi, kteří jsou chytřejší, než ona… Simona je velmi inspirativní a energická – je jako uragán! Na otázku, kde čerpá svou energii sdělila, že jí pomáhá jednou ročně jezdit jako dobrovolník do Himalájí – tam člověk pozná sám sebe a hodnoty, které jsou pro život důležité.

Milan Šmíd

Odborník online marketingu, který se nebojí žádné výzvy. To je Group CMO (Chief Marketing Officer) Milan Šmíd holdingu Packeta. Jeho úkolem je jednotná marketingová strategie napříč celou Evropou, díky které Packeta získá stabilní základové kameny pro stavbu globální logistické platformy pro celý svět. V minulosti působil v Seznamu, kde více než šest let úspěšně řídil služby Zboží.cz, Sreality.cz, Sauto.cz a Firmy.cz. Předtím samozřejmě také podnikal a má názor, že bez vlastní podnikatelské zkušenosti není manažer dostatečně „kvalifikován“. :)