Mince a medaile z dílny České mincovny

Mince a medaile z dílny České mincovny

17 září, 2023

 

Mince a medaile budou vašemu logu slušet

Je jen velmi málo dárků, na kterých značka firmy vypadá tak důstojně jako na pamětní minci či medaili z drahého kovu. A existuje ještě méně dárků, jejichž hodnota v čase neklesá, ale naopak roste. Pokud hledáte pozornost, kterou budete moci věnovat při klíčových jednáních, firemních akcích a návštěvách, doma i v zahraničí, pak je ražba z České mincovny tou správnou volbou.

Ryzí kov se snoubí se špičkovým výtvarným umem- Mince či medaile se stanou vaší prestižní prezentací a skvěle poslouží jako exkluzivní dárek pro VIP obchodní partnery, hodnotný benefit pro nejlepší zaměstnance, památka na návštěvu regionu či vkusná upomínka významného jubilea. Exkluzivní ražba může být navíc spojena s charitativní činností.

Zakázkové ražby se těší velké oblibě u podniků, měst, univerzit, organizačních složek státu, sportovních klubů a dalších významných subjektů, ale také soukromých osob. Součástí je i balení s certifikátem přesně na míru potřeb zákazníka, včetně možnosti zpracování grafického návrhu a realizace výroby pro speciální obal produktu, který máme v nabídce.

Zlatá Investiční jistota v nejisté budoucnosti

Rychle a bezpečně uložit peníze, aby nedevalvovaly. To je cíl. Cesta vede nákupem fyzického zlata. V posledních třech letech, kvůli převratným změnám ve světě, berou lidé prodejny a e-shopy, expresivně řečeno, doslova útokem. Řeč je o cihlách, slitcích i  mincích. Zlato je jistotou v době nestability. Dění, politiky i ekonomiky.  Bylo a bude jím vždy.

Právě s tímto cílem zařadila Česká mincovna v roce 2017 do svého portfolia investiční mince Český lev, které razí ve zlatě, stříbře a palladiu. Krátce po své první emisi se zařadily po bok investičních mincí renomovaných světových firem. „Design mince Českého lva pravidelně obměňujeme ve snaze zaujmout více investorů a sběratelů,“ upozorňuje mluvčí České mincovny Lenka Klimentová s tím, že nabídka investičních mincí Český lev ze zlata začíná u hmotnosti 0,5 gramu a 1/25 Oz, dále pokračuje přes ¼ Oz, ½ Oz, Oz a vyšších. „U vysokohmotnostních nabídek této mince dokážeme vyrobit i desetikilového Českého lva ve zlatě s hologramem. To je náš zatím poslední zápis do České knihy rekordů,“ vysvětluje mluvčí.

Cena zlata neustále pomalu roste

Zlato je velmi konzervativní investice, která se v průběhu let pozvolna zhodnocuje. A to „pozvolna“ znamenalo v posledních padesáti letech průměrně 7,8% ročně! „To je skvělé na to, že se jedná o sázku na jistotu už po několik tisíciletí. A to mluvím jen o zlatu jako takovém, u mincí, zvolíte-li vhodné portfolio, připočtěte další výnos na růstu jejich sběratelské hodnoty,“ potvrzuje ředitel a předseda představenstva České mincovny Michal Drtina. Důležité je podle něj brát fyzické zlato jako dlouhodobou investici. V krátkém horizontu může růst i klesat, ale dlouhodobě roste.

Cenu ovlivňuje situace na světových trzích

Během týdne se žlutý kov propadne i o sto dolarů na unci. Podle ředitele je manévrování s nákupem dostatečně velkých zásob polotovarů velmi náročný proces: „Je to poměrně velká obchodní houpačka, sto dolarů rozdíl. Významně nás to ovlivňuje při nákupu střižků v zahraničí. K tomu výslednou cenu ovlivní i kurz dolaru.“

Zlato je jistota v nejistotě

„Zlato plní již tisíce let roli udržovatele hodnoty, peníze za ně tedy neutrácíte, spíše je do nich ukládáte, abyste si je v jejich původní nebo vyšší hodnotě vybrali někdy v budoucnu. Jejich cena se mění nejen vlivem pohybu cen drahých kovů na burze, ale roste i jejich hodnota numismatická,“ uzavírá ředitel Drtina s tím, že u atraktivních témat často ještě více, než zlato nebo stříbro v nich obsažené.

Zdroj: Česká mincovna