Martin Cígler (Solitea): Celým IT sektorem dnes hýbe transformace do cloudu

Martin Cígler (Solitea): Celým IT sektorem dnes hýbe transformace do cloudu

14 února, 2022

Pozvání do Studia ČMA přijal Martin Cígler, CEO a předseda představenstva IT společnosti Solitea. Ta patří v současnosti mezi středoevropské lídry v nejnovějších technologických trendech. Mezi jejími produkty najdeme účetní a platební systémy, dále cloudovou infrastrukturu či datovou analytiku. Vadim Petrov se ho v první části ptal na jeho zásadní manažerská rozhodnutí, budování a personální politiku firmy i světové trendy v IT.

.
Martin Cígler je také finalistou 28. ročníku soutěže Manažer roku. Zvítězil v soutěžní kategorii Manažer digitálního věku 2020. Své počítání v době covidové krize představil slovy: “Covid akceleroval transformaci do cloudu a my jsme byli u toho. Vnitřně jsme dali naprostou svobodu našim zaměstnancům a ti nám tuto důvěru vrátili svým pracovním nasazením. Díky těmto dvěma faktorům máme za sebou jeden z nejlepších roků naší existence. Ano, takto to zní jednoduše, ale je za tím spousta dobře odvedené práce nejen managementu, ale všech z nás.”

V blízké době vydáme druhou část rozhovoru, v níž se dozvíte o Martinově životní vášni, kterou Rallye Dakar. Rozhovor byl natočen ve spolupráci s ČTK Protext.