Manažerský rozstřel: Urválková – Převrátil

Manažerský rozstřel: Urválková – Převrátil

8 března, 2024

První ze setkání v letošním roce u MANAŽERA ROKU proběhlo u Bronislava Převrátila, CEO, Chart Ferox – MANAŽER ROKU 2022. O tom jsme už informovali, nicméně nám ze setkání zbylo několik dalších střípků, mezi které patří i neformální rychlorozhovor s MANAŽEREM a MANAŽERKOU ROKU 2022, Lucií Urválkovou, CFO UNIQA pojišťovna. 

Jdeme na to:

Původně jsme se vás obou chtěli zeptat, zda se cítíte hodně odlišně před vaší loňskou soutěžní účastí a vaší letošní rolí v Hodnotitelské komisi. Ovšem do Hodnotitelské komise jdete jen Vy, Lucie…

LU: Když jsem se vloni jsem zúčastnila soutěže, musím říci, že jsem se snažila soutěžní materiály neodfláknout. Byl to úžasný zážitek vidět, s kolika dalšími neuvěřitelnými příběhy do soutěže vstupují jiní. Na letošní manažerské příběhy velice zvědavá. A taky se chci se nechat inspirovat další generací soutěžících.

BP: Hodnotitelské komise se z časových důvodů bohužel nezúčastním. Ale kdybych tam byl, slyšel bych hlavně na manažerské příběhy spíše než na hodnocení “zasloužilých umělců”.

 

Když byste s odstupem času zhodnotili váš pocit z vítězství, jaký je?

LU: Pocit ocenění za svou práci, že nás jako tým někdo ocenil. Vyplnění přihlášky ukázalo, co všechno jsem dokázala, a co umím. Hodně jsem se o sobě dozvěděla. Myslím, že tahle soutěž je opravdu obohacující.

BP: Když pracujete, tak prostě nemáte sebereflexi. A soutěž byla zrcadlem, kde jsme mohli vidět sílu networkingu s významnými lidmi. Ocenění to je nejen pro mě, ale i pro můj tým. Umožnilo mi to lépe pochopit, co je moje téma – aktivace a engagement. Já jsem celkem skromný člověk, ale při vyplňování jsem se ohlédl a říkal si: “Tyjo, my toho ale fakt máme hodně za sebou!”

 

Mění se v dnešní době charakter práce natolik, že budou letošní účastníci MR jiní než účastníci v rámci posledního ročníku?

LU: Dneska je vše tak rychlé. Moc se na to těším, ale myslím, že i my hodnotitelé budeme hodnotit trochu jinak než hodnotitelé vloni. Jsem na to skutečně zvědavá.

BP: Dovednosti mezilidské jsou neměnné, ale mění se dynamika prostředí.

 

Oba jste prošli řadou rozhovorů, kterou nejzajímavější otázku jste za dobu od vítězství v soutěži MR dostali?

LU: Měla jsem štěstí, že všechny byly od srdce, a také jsem je všechny užila.

BP: Já to štěstí neměl. Nicméně asi nejzajímavější byl rozhovor pro iDNES. Prošli jsme si výrobu, měli jsme prostor si popovídat. Zjistili, jak se zdravíme s lidmi, jak známe lidi jménem, jaká je atmosféra v naší společnosti. A také otázky směřovaly k tomu, kdo jsme a jaký je náš příběh. Hodně jiných novinářů se totiž ptalo pouze na naše vybrané zajímavé úspěchy.

 

Co si myslíte, že bylo pomyslným jazýčkem na vahách během loňského MANAŽERA ROKU, který rozhodl o vašem vítězství?

LU: Autenticita, jedinečnost. Na nic si nehrát.

BP: Autentický leadership. Musí to být Váš příběh a musí být z Vás cítit.

 

Co vás přesvědčilo jít do soutěže?

LU: Byla jsem do soutěže nominována, ale skutečně přesvědčená nominaci přijmout jsem byla až po setkání s Kateřinou Božkovou, projektovou manažerkou soutěže. Děkuji ji za péči. A vlastně bych jí tímto měla vyřídit i poděkování celého našeho týmu, protože nebýt Kateřiny, tak se k nám tototo ocenění nedostalo.

BP: Nominoval mě pan Witassek, kterého si vážím za to, co dokázal. Respekt k němu mě motivoval to zkusit. Raději budu litovat něčeho, co jsem zkusil, než toho, co jsem nezkusil. Normálně nejsem ten typ, který by to takovéto soutěže vyhledával. Dokonce jsem ani neměl pocit, že jsme nějak extra dobří.

 

Kde stojí vaše trofej z MR?

LU: Viditelně v kanceláři.

BP: Také v kanceláři, ale za týden bude ve vitríně ve vestibulu.

poznámka č. 1: Napište tam, že už je tak, protože už je prakticky na cestě dolů. Bude dole všem na očích, protože to je náš společný úspěch.

poznámka č. 2: Týden splynul, tedy už trofej je ve vitríně ve vestibulu! :-)