Manažeři se lvíčkem – U kormidla uprostřed covidové boře

Manažeři se lvíčkem – U kormidla uprostřed covidové boře

12 ledna, 2022

Vydavatelství EEZY přináší v roce 2022 unikátní knihu spisovatele Kamila Mikety, v níž jsou otištěny příběhy finalistů posledních tří ročníků soutěže Manažer roku, kterou už 29 let pořádá Česká manažerská asociace. Na více než 250 stránkách najdete rozhovory s 44 předními českými manažery nejen ze světa byznysu, ale také neziskového sektoru a veřejné správy.

První tři díly knižní série Manažeři se lvíčkem pojednávaly o TOP manažerech prvního desetiletí svobodného podnikání po roce 1989 a dále o úspěšných podnikatelích a manažerech, kteří dokázali po sametové revoluci vybudovat konkurenceschopné firmy v mezinárodním měřítku. Čtvrtý díl přinesl srovnání významných podnikatelských osobností první republiky a novodobých Baťů, kteří byli oceněni titulem Manažer čtvrtstoletí.

V roce 2020 zahalila celý svět černá labuť covidu. To, co bylo v naší ekonomice zdánlivě neporazitelné, bylo najednou po pár měsících ohrozitelné. Kteří manažeři dokázali tváří v tvář této ekonomické i sociální krizi uspět? Jaké manažerské inovace zavedli ve svých organizacích? A jakými životními krédy se řídí? To vše se dozvíte v pátém dílu s příznačným podtitulem U kormidla uprostřed covidové bouře, která právě zamířila na pulty předních knihkupectví.

Manažeři se lvíčkem – U kormidla uprostřed covidové bouře

  • Autor: Kamil Miketa
  • ISBN: 978-80-908391-1-3
  • Rok vydání: 2021
  • Počet stran: 272

K zakoupení na www.eezy.cz/manazeri-se-lvickem/.

Slevový kód 30 % pro členy ČMA: MANAZERI30

Svůj příběh v knize představil například Vizionář roku 2020 Tomáš Vala, který je generálním ředitelem známé české rodinné firmy SIKO KOUPELNY. Dále v ní najdeme významné představitele veřejné správy, jako je starosta Slezské Ostravy Richard Vereš, tajemník MÚ Dobruška Jan Šťastný či ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza. Nesmíme zapomenout také na skvělé manažerky, jakými jsou Hana Šmejkalová, bývalá místopředsedkyně představenstva EAST BOHEMIAN AIRPORT a.s., nebo Simona Myslikovjanová, jež vlastní poradenskou společnost SiMyCo. Výpis všech manažerských osobností naleznete níže.

Obsah knihy Manažeři se lvíčkem – U kormidla uprostřed covidové bouře .

Křest knihy se uskutečnil na vánočním setkání České manažerské asociace, kde proběhla také autogramiáda osobností v ní obsažených. „Je náročné a složité být úspěšným manažerem, když ekonomika země vzkvétá. Když se ale Česko – prakticky z měsíce na měsíc – propadne do víru covidové bouře, obstojí opravdu jen ti nejlepší. Právě oni nám jsou inspirací v těžkých dobách, ne nepodobných nástrahám a útrapám, jimž musel čelit rybář Santiago v slavné novele Ernesta Hemingwaye Stařec a moře,“ řekl autor knihy Kamil Miketa.

Připomeňme si proto slova spisovatele Hemingwaye, která Kamila Miketu při tvorbě knihy inspirovala: „Svět zlomí každého, a mnoho jich je pak silných na místech, kde je zlomil… Proto, než začnete jednat, naslouchejte. Předtím než zareagujte, přemýšlejte. Než začnete utrácet, vydělávejte. Předtím, než začnete kritizovat, vyčkejte. Než se začnete modlit, odpusťte. Předtím, než se vzdáte, alespoň to zkuste… Ale člověk není stvořen pro porážku. Člověka je možno zničit, ale ne porazit.“

. FOTOGALERIE ze křtu