Kateřina Kupková: Titul manažerka roku 2020 mě zavazuje

Kateřina Kupková: Titul manažerka roku 2020 mě zavazuje

15 února, 2022

Ing. Kateřina Kupková je předsedkyní představenstva a generální ředitelkou našeho kolektivního člena, společnosti Lenzing Biocel Paskov. Ve firmě prošla postupně několik manažerských postů. Řídí závod, který je znám ekologicky šetrnou výrobou materiálu zvaného buničina. Pandemie podle Kateřiny Kupkové otevřela firmě nové možnosti v logistice.

Na počátku vašeho výrobního procesu je dřevo, které dále využíváte a zhodnocujete. Jak pracujete s touto přírodní surovinou?
K výrobě viskózové buničiny využíváme smrkovou vlákninu a smrkové dříví, které již není možné zpracovat v pilařských provozech. To znamená, že zpracováváme především dříví s nízkou kvalitou. A to je velmi důležité, protože zhodnocujeme surovinu, kterou by zodpovědní lesní hospodáři z lesa stejně museli vyvézt, např. z důvodu kůrovcové kalamity nebo potřebných lesních probírek. Navíc zpracováváme tzv. certifikované dříví, což zaručuje, že nakupujeme pouze z udržitelně obhospodařovaných lesů.

Celý rozhovor si můžete přečíst v časopise Priority, nebo na webové stránce: https://prioritymagazin.cz/2022/01/26/titul-manazerka-roku-2020-me-zavazuje/