Kateřina Kupková: Ocenění Manažer roku 2020 patří především mým kolegům

Kateřina Kupková: Ocenění Manažer roku 2020 patří především mým kolegům

19 listopadu, 2021

Kateřina Kupková pracuje ve firmě Lenzing Biocel Paskov dvacet let, začátkem roku 2020 se stala jeho generální ředitelkou. Za řízení firmy vyrábějící viskózovou buničinu převzala na podzim 2021 titul Manažer roku 2020.

„Myslím, že určující bylo, jak jsme se vypořádali se situací roku 2020. Ocenění vnímám nejen jako ocenění téměř celé mojí kariéry, ale hlavně jako ocenění všech kolegů, se kterými spolupracuji v rámci firmy. Mám kolem sebe lidi, na které se můžu spolehnout, jsem za ně velmi ráda. Myslím, že je to ocenění i pro ně,“ říká Kateřina Kupková.

V rozhovoru také prozrazuje, jaké rozhodovací metody používá nebo jestli si manažer může dovolit zapojit při práci emoce. „Z mého pohledu si to musí dovolit. Na pocit při tom, když se s lidmi bavím, dám. Samozřejmě, když se rozhoduji o investicích, tam emoce hrát roli nemohou,“ odpovídá. Jak by definovala svůj osobní manažerský přínos pro firmu, co jí dala účast v soutěži Manažer roku a proč doporučuje ostatním přidat se k Elite klubu Moravskoslezského kraje, se dozvíte v rozhovoru.