Finalista soutěže Manažer roku 2023 – Michal Hornák

Finalista soutěže Manažer roku 2023 – Michal Hornák

14 května, 2024

Komfortní zóna není místem, kde rosteme a sílíme, vše se děje pouze mimo ni!“

 

Michal Hornák, generální manažer WITTE Automotive Czechia, řídí aktivity a rozvoj této firmy téměř 7,5 roku a v prostředí automobilového průmyslu působí již 25 let. WITTE pod jeho vedením výrazně posílilo i během covidu-19 a krize s dodávkami čipů.  Po úspěšném spojení výrobních závodů v České republice pod jednotný leadership staví nový výrobní závod, který WITTE zajistí úspěšnou proměnu výrobního programu a generačních potřeb zaměstnanců. Jako své poslání vnímá rozvoj lidského potencionálu a posouvání hranic možného.

Jaké intuitivní rozhodnutí jste kdy učinil a projevilo se jako skvělá manažerská volba?

Upřímně se přiznám, že to bylo studium manažerské psychologie a koučování v Akademii Libchavy. Nebyla to sice moje poslední intuitivní rozhodnutí, ale určitě ta nejskvělejší. Jako to poslední z mnoha, které činím, bych rád uvedl propojení HR lídrů obou závodů na klíčových projektech v oblasti komunikace a náboru. Díky tomuto propojení vznikl projekt na kompletní digitalizaci HR, který nyní schvalujeme pro celou skupinu.

Jaký nejzajímavější počin konkurence jste zaznamenal a považujete jej za inspirativní?

S vděčností a uznáním sleduji firmy, které velmi kreativně tvoří školící programy pro lídry a technické experty, zapojují mladé lidi více do dění ve firmě a berou vážně firemní kulturu a hodnoty. Velmi mě oslovují i konkrétní aktivity firem v oblasti rovnováhy výkonu a vztahů na pracovišti. To ve spojení s již zmíněným prorůstovým prostředím pro zaměstnance a podporou zdraví je to, co bych označil za velmi inspirativní počiny konkurence.

Čím byste se živil, kdybyste nebyl manažerem?

Můj sen je mít vinařství, anebo síť posiloven s fitness oblečením. Obě odvětví podnikání jsou spojena s věcmi, které mi dělají radost. Pevně věřím, že každý z nás potřebuje dělat věci, které vnímá jako pozitivní a prospěšné. Moje jsou tyto dvě, pokud bych již nemohl být lídrem, anebo pomáhat růst jiným lídrům jako externí mentor či kouč.