ČMA: Pražský křest knihy o manažerských esech minulosti i současnosti

ČMA: Pražský křest knihy o manažerských esech minulosti i současnosti

22 listopadu, 2018

 

Přejít na fotogalerii

 

Hosté a členové České manažerské asociace se v Praze sešli při klubovém setkání, aby diskutovali o mezigeneračních vztazích manažerů a historii a současnosti manažerské profese.

 

Praha, 16. listopadu 2018 Kniha 100 let od začátku svobodného podnikání v Československu Kamila Mikety, jejímž generálním partnerem je Česká manažerská asociace (ČMA), má za sebou pražské křtiny v Clarion Congress Hotel Prague. Vedle autora se na nich sešli manažeři čtvrtstoletí ocenění v soutěži MANAŽER ROKU Aleš Gothard ( Metrostav), Jaroslava Valová ( SIKO koupelny ) a další významní hosté. Knihu pokřtili i výkonný ředitel ČMA a předseda Pražského manažerského klubu Ivo Gajdoš a předseda Klubu mladých manažerů Vilém Vrba.

Křest byl součástí diskusního setkání členů a hostů obou klubů, červenou linkou večera byly mezigenerační vztahy a výměna zkušenosti manažerů.

„Chci od mých spolupracovníků vědět dobré zprávy, nejen řešit problémy,“ poznamenal Aleš Gothard, který působí jako oblastní ředitel pro Skandinávii a Island společnosti Metrostav, a který letos obdržel od ČMA titul manažer čtvrtstoletí v kategorii mladý manažerský talent. Právě optimismus a úsměv na tváři postrádá u Čechů ve srovnání se severskými národy. Přitom zmíněná kniha je především o optimismu a manažerských schopnostech podnikatelských legend první republiky i současnosti.

Patří k nim Jaroslava Valová, donedávna generální ředitelka a majitelka SIKO koupelny. Svou společnost předala před dvěma lety svému synovi, jednomu z jejích tři potomků. „K manažerství patří odvaha. Ale je třeba riskovat s rozvahou. To se nám povedlo a podařilo se nám překonat rizika,“ ohlíží se zpět za svým podnikáním Jaroslava Valová, byť stále do firmy dochází a podílí se na rozhodnutích.

Při diskusi vystoupil autor knihy Kamil Miketa, v posledních dvou letech popularizátor smart technologií a českého umu ve vesmíru. „Kniha je nejen o úspěších, ale i o těžkostech a pádech podnikatelských a manažerských es. Například Tomáš Baťa třikrát zkrachoval, objížděl na kole známé, aby mu půjčili peníze. I z toho je třeba se poučit, je to vzkaz mladé generaci,“ uvedl Kamil Miketa.

Kvalitu a atraktivitu knihy ocenil autor předchozích tři publikací s názvem Manažeři se lvíčkem Jan Preclík. Dlouholetý předseda Hodnotitelské komise, jehož „kontrolou“ prošli přihlášení manažeři poukázal zejména na přínos popularizace manažerských osobností a managementu.

Klubové setkání moderoval Ivo Gajdoš společně s Vilémem Vrbou. Příjemnou rodinnou atmosféru podpořila i tombola, kdy si tři hosté odnesli knihu 100 let od začátku svobodného podnikání v Československu, která nese hrdý podtitul Manažeři se lvíčkem. Na mysli se mají významní manažeři, kteří uspěli v soutěži MANAŽER ROKU. Letos byl vyhlášen již 26. ročník, vítězové budou oznámeni a oceněni v dubnu 2019.

Od předchozích ročníků se tento liší modernějším pojetím. Zájemci se mohou hlásit do soutěže nikoliv již jen přes nominační místa, ale také sami. Soutěž nabízí pět nových kategorií. Patří mezi ně Leader for future (Manažer nového myšlení – New minds, Vizionář, Hi-tech), Smart manager (Průmysl 4.0, Smart life, Smart Cities, Smart Regions), Krizový/Interim manažer, Zahraniční manažer či Mladý manažerský talent do 35 let.

Fotogalerie z pražského křtu ZDE

 

O České manažerské asociaci

Dobrovolné nezávislé sdružení řídících pracovníků – manažerů. Vznikla v roce 1990 a jejím posláním je působit na rozvíjení odborných schopností manažerů. Přispívá ke zvyšování podnikatelské výkonnosti, konkurenceschopnosti, etiky řízení, kultury vztahů a odpovědného postoje manažerů vůči zákazníkům i společnosti. Ročně pořádá ČMA na 100 akcí, většinou v 16 regionálních a odborných klubech. Je vyhlašovatelem a organizátorem soutěže MANAŽER ROKU. Je také spoluzakladatelem české pobočky Rady vlády pro udržitelný rozvoj. Spolupracuje s Evropskou asociací manažerů, která sdružuje přes milion manažerů v celé Evropě.

 

Kontakt pro média

ilan Mostýn
Ředitel komunikace a tiskový mluvčí
Česká manažerská asociace
Václavské náměstí 21/831
113 60 Praha 1
www.cma.cz
e-mail: mostyn@cma.cz
mobil: +420 778 40 22 91