Chart Ferox aneb z Děčínského předměstí ke hvězdám!

Chart Ferox aneb z Děčínského předměstí ke hvězdám!

6 března, 2024

Mohlo by se zdát, že by se nadpis článku z návštěvy společnosti, kterou řídí MANAŽER ROKU 2022 Bronislav Převrátil, měl točit kolem jeho jména. Půlhodinová úvodní prezentace nás však přesvědčila, že příběh Chart Ferox je jedním z těch, které si nezakládají na osobním brandu jejich lídra, ale na týmovém spiritu, který je v areálu společnosti všudypřítomný. Proto ještě jednou opakujeme – zaměstnanci Chart Ferox!

Setkání v Děčínské společnosti Chart Ferox, a.s. bylo jedním z těch, které spadají do formátu setkávání Klubu Manažerů roku, jehož členové jsou finalisté celorepublikové soutěže MANAŽER ROKU. Cílem eventů tohoto klubu je co nejširší výměna zkušeností a příkladů dobré praxe. Vzhledem k tomu, že už samotné přihlášení se do soutěže je dostatečným filtrem schopností a zkušeností daných manažerů, rozhodli jsme se popustit stavidla benchmarkingu a networkingu ve prospěch i členům dalších klubů České manažerské asociace.

Jsme přesvědčeni, že už první minuty prezentace Bronislava Převrátila všechny přítomné přesvědčily o tom, že hovořil MANAŽER ROKU! Ještě v předvečer této akce jsme si s ním vyměnili několik zpráv na charakter prezentace. Z úvodních dotazů, zda to má být spíše o společnosti nebo o jeho vlastním příběhu, vyklouznul Bronislav Převrátil skutečně stylově. Všem přítomným odprezentoval materiál, který zazněl při osobní prezentaci soutěže MANAŽER ROKU 2022! Jak dotazy, tak reakce přítomných, dokazovaly, že Hodnotitelská komise neměla šanci ani hodnotit jinak. A to k tomu nejlepšímu mělo teprve dojít.

Druhou částí byla exkurze výrobou společnosti. Jestli se běžně říká šedivá je teorie, zelený strom praxe”, tak v tomto případě to platí dvojnásob.

“Skvěle organizovaná akce mi rozšířila obzory v tom, že i v těžkém výrobním prostředí nacházející se ve složitém regionu se dají lehce implementovat inovace a digitalizace, pokud máte motivované a angažované zaměstnance. Skvělý dojem na mě udělal rovněž primátor města Děčín Jiří Anděl, jehož podpora rozvíjejících se firem v regionu byla příkladná. Agilita a odhodlání Bronislava Převrátila posunovat věci do předu mě opět utvrdily v tom, že všechno jde, stačí jen chtít,” dodává Jaroslav Hrábek, Director of Sales and Marketing, společnosti ATALIAN. Právě slova primátora Jiřího Anděla v sobě nesou tu výzvu, se kterou se společnost Chart Ferox potýká dlouhodobě, a sice relativně malá velikost spádového regionu a zároveň blízkost německých zaměstnavatelů s jejich pracovními pobídkami pro české zaměstnance. Společnost se ale dle slov Bronislava Převrátila ráda vypořádá nejen s těmito výzvami: “Máme vlastní svářečskou akademii, která generuje právě ten typ profesionálů, které do provozu potřebujeme,” komentuje Bronislav Převrátil a dodává: “Jen díky nim a dalším profesím se nám jako společnosti daří plnit i ty nejnáročnější zakázky.

Na závěr akce se účastníci přesunuli na Magistrát města Děčína do nově zrekonstruované Obřadní síně, kde proběhlo neformální vyvrcholení akce. Byli jsme svědky několika dohodnutých spoluprací, které vyplynuly ze setkání. “Jsme moc rádi, že se akce zúčastnili všichni potvrzení hosté. Tedy ne, že bychom si hráli na tyto symboly, ale těší nás, že se podařilo připravit tak atraktivní program, že si ho nikdo nenechal ujít a v tomto nastaveném trendu dále pokračovat,” doplňuje Kateřina Božková, která danou akci se společností Chart Ferox a Magistrátem města Děčín připravovala. MANAŽERKA ROKU 2022 Lucie Urválková, CFO UNIQA pojišťovna, a.s., setkání zhodnotila následovně: “Moc jsem si užila pozvání mého kolegy z “pódia MANAŽERA ROKU” a užila si den v Děčíně. Tím spíše, že jsme se při společně poskytovaném rozhovoru nechali unést skvělou atmosférou a bezděky si potykali! Nutno dodat, že ačkoli jsme každý ze zcela jiných oborů, rozešli jsme se z těchto akcí s náměty na další spolupráci.”

Ačkoli je laťka nastavená takto vysoko, hodláme ještě před vyhlášením výsledků MANAŽERA ROKU 2023 uskutečnit další setkání Klubu Manažerů roku. Domníváme se, že ačkoli jeho “umístění” zřejmě nebude úplně překvapením, nechte se takto přesto oficiálně překvapit!

P.S.: Návštěva společnosti Chart Ferox byla tak atraktivní, že jediným zklamáním bylo, že jsme neměli možnosti zažít tak ultimátní zážitek jako je manipulace s 1.000.000 litrovým zásobníkem z výroby přímo na loď. Protože ta je jedinou možností, jak z Děčína expedovat, tak rozměrné těleso. Zavazujeme se tedy naši příští návštěvu ladit s expedičním plánem a výškou hladiny řeky Labe.