Ze zákulisí: Nejen o post Manažerky roku 2021 letos zabojuje Alena Dušková, předsedkyně představenstva DITA výrobní družstvo invalidů

Ze zákulisí: Nejen o post Manažerky roku 2021 letos zabojuje Alena Dušková, předsedkyně představenstva DITA výrobní družstvo invalidů

30 srpna, 2022

Soutěž Manažer roku 2021 není pouze pánskou disciplínou, v rámci prestižní ankety se tradičně vyhlašuje také Manažerka roku. O tento post se letos utkává paní Alena Dušková, předsedkyně představenstva společnosti DITA výrobní družstvo invalidů.

Věřím, že vše, co se nám děje, má nějaký důvod,“ uvedla paní Dušková jako své motto, se kterým souzníme a věříme, že i z tohoto důvodu ji letos společně s dalšími inspirativními manažerkami a manažery přivítáme na slavnostním vyhlašování vítězů, které se uskuteční 20. září 2022 v Paláci Žofín.

  • Proč myslíte, že byste se měl/a stát Manažerem roku 2021 a co by pro vás tento titul znamenal?

Jsem předsedkyní úspěšného družstva, které každým rokem roste a jehož více než 65letá historie zavazuje k další práci a nedovoluje usnout na vavřínech. Pod mým vedením jsme dokázali nejen přežít, ale růst v době pandemie, v té samé době se nám podařilo inovovat naše logistické zázemí.

Již to, že jsem na toto ocenění nominována je pro mě oceněním. A věřím, že ne jen pro mě. Titul Manažera roku by byl hlavně zásluhou mých skvělých kolegů a jejich dobře odváděné práce.

 

  • Jak se vaše firma přizpůsobila pandemii covidu-19? Co konkrétního jste změnili a vylepšili?

V polovině března 2020 jsme přišli z minuty na minutu o práci pro 30 švadlen. Jeden z klíčových anglických zákazníků, pro kterého šijeme celoročně, zavolal, že již neodebere ani kus. Nakonec jsme nemuseli nikoho propouštět. Podařilo se nám to překlenout šitím roušek, šili jsme pro města, nemocnice, ale hlavně pro soukromé firmy. Museli jsme v nouzovém stavu uzavřít dvě podnikové prodejny, kde prodáváme výrobky vlastních značek Little Angel a Baridi wear, na druhé straně se ale zvedl prodej přes e-shop o 70 %. Roušek jsme po dobu jarní krize ušili více jak 250 000 ks. Velmi rychle jsme pochopili, že investovat do našich e-shopů je v této chvíli správná volba. Covid-19 zasáhl do činnosti našeho družstva především nutností přeorientování investic směrem do online sektoru a logistických inovací. Za naši činnost v době koronaviru jsme obdrželi ocenění “Hrdina boje s koronavirem”.

  • Kde vidíte Česko v příštích několika letech?

Po neočekávaných událostech jako byla pandemie Covid19 a přetrvávající válka na Ukrajině nevypadají prognózy zcela pozitivně, ale já jako optimista přesto věřím v rychlý rozvoj české ekonomiky. Jsem přesvědčena o budoucnosti udržitelných zdrojů i rozvoji českého průmyslu, ovšem s ohledem na energetickou a enviromentální stránku věci. Tato země má budoucnost a lidi v ní mají světu co dát.

 

Děkujeme za milý rozhovor a těšíme se na viděnou v Paláci Žofín,

Česká manažerská asociace