Finalistka soutěže Manažer roku 2023 – Renata Červenák Nývltová

Finalistka soutěže Manažer roku 2023 – Renata Červenák Nývltová

26 dubna, 2024

„Co tě nezabije, to tě posílí.“

 

O místo generální ředitelky ve společnosti Elton si finalistka soutěže Manažer roku 2023 Renata Červenák Nývltová řekla sama. Přestože si uvědomovala, že nebude jednoduché změnit špatné ekonomické výsledky společnosti a nastavit její efektivní fungování, poslechla svou intuici a vyplatilo se.

Jaké Vaše intuitivní rozhodnutí se ukázalo být skvělou manažerskou volbou?

Intuitivním rozhodnutím, po dlouhém zvažování, bylo „říci si“ o řízení společnosti ELTON hodinářská. Od začátku mého působení ve skupině (od poloviny ledna 2018) na pozici Ředitelky nákupu skupiny, jsem měla v Eltonu kancelář a vnímala jsem aktuální problémy, mluvila s lidmi a poslouchala jejich náměty. V době, kdy na podzim 2020 v CSG hledali nového generálního ředitele, jsem se zmínila svému šéfovi, že jsem připravena to v Eltonu zkusit. Motivací mi byl fakt, že jsem z Nového Města nad Metují, tedy místní. Lidově řečeno, hanba by mě fackovala, kdybych novoměstské firmě nepomohla. Jsem tu přece doma.

Pracovně to pro mě znamenalo obrovský krok do neznáma, jelikož jsem nikdy před tím v pozici generální ředitelky nebyla.  Současně to bylo tak trochu položení hlavy na špalek. Věděla jsem totiž o špatných ekonomických výsledcích společnosti.  Manažerské zkušenosti s řízením velkého oddělení jsem měla (přes 40 podřízených v oddělení Nákupu a Sourcingu ve Škoda Transportation), ale pozice generální ředitelky je, přeci jenom, trochu jiná úloha. Jsem ráda že jsem svoji intuici vyslyšela, vystoupila ze své komfortní zóny a vstoupila do nové manažerské role.

Jaký nejzajímavější počin vaší konkurence považujete za inspirativní?

V pojetí způsobu výroby našich hodinek nemáme mnoho konkurenčních společností. Takovou hloubku výroby, jakou máme my, realizuje cca 20 firem na světe. U ikonických modelů se stále inspirujeme našimi historickými modely z 50. a 60. let minulého století. Tehdy naši předci vytvořili designy, které jsou úspěšné i v dnešní moderní době. Rádi se k původním modelům vracíme a udržujeme takzvané DNA PRIM. Když se však zaměřím na výrobu hodinek obecně, tak samozřejmě sledujeme trendy, kterými se tento svět ubírá, ale snažíme se jít vždy svou cestou. Stěžejní limitované edice nesou vždy silné národní příběhy a v tom nás žádná zahraniční „konkurenční“ firma inspirovat nemůže.

Čím byste se živila, kdybyste nebyla manažerkou?

Ráda sportuji a lyže mi jsou ze všech sportů nebližší. Závodně jsem lyžovala a vlastnila jsem trenérskou třídu. Když bych nebyla manažerkou, ráda bych učila lidi lyžovat a trávila bych čas na horách. V létě bych si odskočila na golfové hřiště, ale golfem bych se živit nemohla;-)