Ročník 2016

Absolutními vítězi 24. ročníku soutěže MANAŽER ROKU se stala předsedkyně představenstva společnosti U & SLUNO, a.s. a prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Marta Nováková a předseda představenstva výrobního družstva KOVOBEL Emil Beber. Ocenění a blahopřání nejlepším manažerům dnes 20. dubna 2017 na pražském Žofíně předal premiér Bohuslav Sobotka a zástupci vyhlašovatelů soutěže – prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) Jaroslav Hanák, prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR (KZPS ČR) Jan Wiesner a prezident České manažerské asociace (ČMA) Pavel Kafka.

TOP 10 MANAŽER ROKU 2016

Jméno a příjmení (Dle abecedy)pozicefirma
Gevorg Avetisjanmajitel a jednatelMARLENKA international s.r.o.
Ing. Emil Beberpředseda představenstvaKOVOBEL, v.d.
Mgr. Jan Duspěvapředseda představenstva a generální ředitelČEPRO a.s.
MUDr. Aleš Herman, Ph.D.ředitelInstitut klinické a experimentální medicíny (IKEM)
Ing. Jan Hůda, Ph.D.předseda představenstvaRybářství Třeboň Hld. a.s.
Petr Novák, MBAjednatel a generální ředitelKoyo Bearings ČR s.r.o.
Ing. Marta Novákovápředsedkyně představenstva; prezidentka U & SLUNO, a.s.; SOCR ČR
Ing. Josef RadaředitelÚřad pro civilní letectví ČR
Ing. Luděk Steklý, MBAgenerální ředitelAGC Automotive Czech a.s.
Ing. Ladislav Vernergenerální ředitelSOMA spol. s r.o.

TITUL MANAŽERKA ROKU 2016

Jméno a příjmenípozicefirma
Ing. Marta Novákovápředsedkyně představenstva; prezidentka U & SLUNO, a.s.; SOCR ČR

TITUL MANAŽER ROKU 2016

Jméno a příjmenípozicefirma
Ing. Emil Beberpředseda představenstvaKOVOBEL, v.d.

CENA „ZA INOVACE PRO UDRŽITELNÝ ROZVOJ“

Jméno a příjmení (dle abecedy)pozicefirma
Ing. Martin Havlínjednatel a ředitelHACO, spol. s r. o.
MUDr. Aleš Herman, Ph.D.ředitelInstitut klinické a experimentální medicíny (IKEM)
Ing. Jan Hůda, Ph.D.předseda představenstvaRybářství Třeboň Hld. a.s.

SÍŇ SLÁVY

Jméno a příjmenípozicefirma
Ing. Jaroslav HanákprezidentSvaz průmyslu a dopravy ČR

VYNIKAJÍCÍ MANAŽER MALÉ FIRMY

Jméno a příjmenípozicefirma
Ing. Jaroslav Mikoláš (vítěz kategorie)jednatel a ředitelLUPOFYT, s.r.o.
Ing. Martin Havlínjednatel a ředitelHACO, spol. s r. o.
Ing. Mgr. Miroslav KrocstarostaMěstský úřad Břasy

VYNIKAJÍCÍ MANAŽER STŘEDNÍ FIRMY

Jméno a příjmenípozicefirma
Ing. Emil Beber (vítěz kategorie)předseda představenstvaKOVOBEL, v.d.
Gevorg Avetisjanmajitel a jednatelMARLENKA international s.r.o.
Ing. Marta Novákovápředsedkyně představenstva; prezidentka U & SLUNO, a.s.; SOCR ČR

MLADÝ MANAŽERSKÝ TALENT

Jméno a příjmenípozicefirma
Ing. Václav Kadlec (vítěz kategorie)předseda představenstva a generální ředitelAlbatros Media a.s.
Ing. Kateřina KadlecováředitelkaUSSPA, s.r.o.
Petr Novák, MBAjednatel a generální ředitelKoyo Bearings ČR s.r.o.

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ STUDENTSKOU ESEJ

Jméno a příjmení (dle abecedy)Škola
Katarzyna CzernáVŠB-TU Ostrava, Ekonomická fakulta
Bc. Kateřina ČeganováVŠB-TU Ostrava, Ekonomická fakulta
Bára ŽárováVŠB-TU Ostrava, Ekonomická fakulta

MANAŽEŘI ODVĚTVÍ

odvětvíJméno a příjmenípozicefirma
Zemědělská výrobaIng. Jaroslav Mikolášjednatel a ředitelLUPOFYT, s.r.o.
Zemědělství a obchodIng. Jaroslav Vaňouspředseda představenstva a jednatel dceřiné spol.Zemědělské družstvo se sídlem ve Sloupnci
Zemědělská a potravinářská produkceDipl. Ing. Vítězslav Navrátilpředseda představenstvaROSTĚNICE, a.s.
Zemědělské službyIng. Zdeněk Kubiskapředseda představenstva a generální ředitelZZN Pelhřimov a.s.
Služby pro zemědělceIng. Josef Liškamístopředseda představenstva a generální ředitelSynthesia, a.s.
Výroba potravin a jiné činnostiIng. Michal Jedličkagenerální ředitelKostelecké uzeniny, a.s.
Regionální ekologický rozvojIng. Jan Hůda, Ph.D.předseda představenstvaRybářství Třeboň Hld. a.s.
Knižní vydavatelství a fotoslužbyIng. Václav Kadlecpředseda představenstva a generální ředitelAlbatros Media a.s.
Výroba a zpracování skla a keramikyIng. Luděk Steklý, MBAgenerální ředitelAGC Automotive Czech a.s.
Výroba z textiluIng. Pavel Zezulapředseda představenstvaNová Mosilana, a.s.
Strojírenství a výroba z plastůIng. Miroslav Stančíkgenerální ředitelLUCCO a.s.
Výroba nábytkuIng. Martin Beranpředseda, ekonomický ředitelDřevotvar družstvo
Výrobky z textiluJana MalápředsedkyněMoravská ústředna Brno, družstvo umělecké výroby
Kovodělná a strojírenská výrobaPetr Novák, MBAjednatel a generální ředitelKoyo Bearings ČR s.r.o.
StavebnictvíIng. Josef Neuwirthředitel divize 4Metrostav a.s.
Chemie - ropné produktyMgr. Jan Duspěvapředseda představenstva a generální ředitelČEPRO a.s.
Energetika - obnovitelné zdrojeIng. Radek Brychtapředseda dozorčí radyResolar, s.r.o.
Elektro zařízení a příslušenstvíIng. Vladimír Mogišjednatel a ředitelEMP s.r.o.
DopravaIng. Uršula Novotnáčlenka představenstva a ředitelka pro přepravuMORAVIA STEEL a.s.
Prodej a servis automobilůIng. Jindřich Zdráhalpředseda správní rady a statutární ředitelMechanika Prostějov, výrobní družstvo
Výroba strojů a zařízeníIng. Ladislav Vernergenerální ředitelSOMA spol. s r.o.
Kovo a elektro výrobkyIng. Emil Beberpředseda představenstvaKOVOBEL, v.d.
Velkoobchod a výrobky z plastůIng. Kateřina KadlecováředitelkaUSSPA, s.r.o.
Vývoj a výroba smart technologiíIng. Milan BaxajednatelAPPLYCON s.r.o.
Věda a školstvíProf. Ing. Petr Moos, CSc.profesor; člen představenstvaFakulta dopravní ČVUT; KNL
ZdravotnictvíMUDr. Aleš Herman, Ph.D.ředitelInstitut klinické a experimentální medicíny (IKEM)
Veřejná správa - manažeřiIng. Michal Kopecký, MPAtajemníkHlavní město Praha
Veřejná správa - představiteléJUDr. Martina Děvěrová, MPAředitelkaMagistrát hlavního města Prahy
Služby pro podnikateleIng. Marta Novákovápředsedkyně představenstva; prezidentkaU & SLUNO, a.s.; SOCR ČR
Služby pro obyvatelstvoMgr. Miroslav BobekředitelZoologická zahrada hl. m. Prahy
Léčebné a lázeňské službyMUDr. Václav Volejník, CSc.ředitelHamzova odborná léčebna pro děti a dospělé

Finalisté 24. ročníku soutěže

JménoPříjmeníSpolečnost Funkce
VlastimilArgmanThun 1794, a.s.generální ředitel a člen představenstva
GevorgAvetisjanMARLENKA international s.r.o.majitel a jednatel MARLENKA international s.r.o.
MilanBaxaAPPLYCON s.r.o.jednatel
EmilBeberKOVOBEL, v.d.předseda představenstva
MartinBeranDřevotvar družstvo Jablonná nad Orlicíekonomický ředitel a předseda představenstva
StanislavBlahaMěstský úřad Uherské HradištěStarosta
MiroslavBobekZoologická zahrada hl.m. PrahyŘeditel
StanislavBrunaMERO ČR a.s.generální ředitel a předseda představenstva
RadekBrychtaResolar, s.r.o.předseda dozorčí rady
PetrBukovskiCLINITEX s.r.o.jednatel
MarieČervenkováZemědělská společnost Nalžovice, a.s.ředitelka společnosti
MartinČudkaWiesner-Hager Bohemia spol. s.r.o.jednatel
ZdenkaDěckáVýrobní družstvo VKUS Frýdek místekPředseda představenstva družstva
CatherineDeswarteBel Stewart s.r.o.ředitelka společnosti
MartinaDěvěrováMagistrát hlavního města PrahyŘeditelka Magistrátu hl. m. Prahy
JanDuspěvaČEPRO a.s.Generální ředitel, předseda představenstva
RenátaFrancováTESLA Mladá Vožice a.s.předsedkyně představenstva, Ředitelka společnosti
RobertFrankKYB CHITA Manufacturing Europe s.r.o.prezident a jednatel
TomášGottvaldNemocnice Pardubického kraje, a.s.generální ředitel a předseda představenstva
AntonínHavlíkAutorizovaný prodej a servis vozidel ŠKODA, RENAUL a DACIA Ředitel Autodružstva Znojmo
MartinHavlínHACO, spol. s.r.o.jednatel - ředitel
AlešHermanInstitut klinické a experimentální medicínyředitel
JanHůdaRybářství Třeboň Holding, a.s.předseda představenstva
FrantišekChmelíkMěstský úřad Chrudimtajemník
PatricieIrlvekováLéčebné lázně Mariánské Lázně, a.s.marketingová a obchodní ředitelka, členka představenstva
MichalJedličkaKostelecké uzeniny, a.s.generálí ředitel
JosefJírovecZemědělské obchodní družstvo Mrákov předseda představenstva
VáclavKadlecAlbatros Media a.s.generální ředitel a předseda představenstva
KateřinaKadlecováUSSPA, s.r.o.ředitelka společnosti
LiborKasíkSpol. centrum Trutnovska pro kulturu a volný časředitel
MichalKopeckýHlavní město Praha, Městská část Praha 2tajemník
PetrKostohryzOTAVA, výrobní družstvopředseda OTAVA, výrobního družstva a předseda představenstva
ZdeněkKratochvílICOM Transport a.s.generální ředitel
MiroslavKrocMěstský úřad BřasyStarosta
LukášKubásekPhoton Energy Operation CZ s.r.o.ředitel
ZdeněkKubiskaZZN Pelhřimovpředseda představenstva, gen. Ředitel společnosti
KarelKučeraAgentura pro podporu podnikání a investic CzechInvestGenerální ředitel
JosefLiškaSynthesia, s.s.generální ředitel, místopředseda představenstva
MarekMacháčekCEE Logistic a.s.generální ředitel a předseda představenstva
JanaMaláMaravská ústředna DUV Brnopředsedkyně představenstva
MilanMálekVan Leeuwen Pipe and Tube, s.r.o.Obchodní manažer
LeopoldMalíkEnergie-stavební a báňská, a.s.Jednatel dceřiné společnosti
ZuzanaMatuškováMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovyNáměstkyně ministra pro řízení ekonomiky
JaroslavMikolášLUPOFYT, s.r.o.jednatel a ředitel
VladimírMogišEMP s.r.o.ředitel společnosti, jednatel
PetrMoosKNL a Fakulta dopravní ČVUTprofesor DF ČVUT
VítězslavNavrátilRostěnice a.s.předseda představenstva
JosefNeuwirthMetrostav a.s.ředitel divize 4
PetrNovákKoyo Bearings ČR s.r.o.generální ředitel a jednatel společnosti
AlenaNovákováLUKA, a.s.předseda představenstva
MartaNovákováU & SLUNO, a.s.předsedkyně představenstva U & SLUNO, prezidentka SOOCR
UršulaNovotnáMORAVIA STEEL a.s.ředitelka pro přepravu a členka představenstva
KarelPacourekDružstevní závody Dražice-Strojírna s.r.o.generální ředitel
JanPešekZemědělská akciová společnost Mžany, a.s.ředitel, předseda představenstva
LuciePolákováTop Hotels Group a.s.výrobní ředitelka
JosefRadaÚřad pro Civilní letectví České republikyŘeditel Úřadu pro Civilní Letectví
MartinRadaAGROTEC a.s.předseda představenstva
JaromírŘehákSolartec MED s.r.o.jednatel a ředitel
PavelSchreiberCeWe Color, a.s.Předseda představenstva
MiroslavStančíkLUCCO a.s.generální ředitel
LuděkSteklýAGC Automotive Czech, a.s.generální ředitel
LenkaSvačinovádružstvo TEXmanPředsedkyně družstva
VáclavSýkoraMěstský úřad Chebtajemník
Petr¨Škvárajednatel společnostiUNIFRAX s.r.o.
JiříVaníčekAgentura NKL s.r.o.Ředitel sekretariátu, manažer vnějších vztahů, manažer Žofínských fór
JaroslavVaňousZemědělské družstvo se sídlem ve Sloupnici (ZD Sloupnice)Předseda představenstva a jednatel dceřiné spol.
LadislavVernerSOMA spol.,s.r.o.generální ředitel
JiříVíchaZemědělské družstvo vlastníků Nošovicemístopřeseda představenstva
VáclavVolejníkHamzova odborná léčebna pro děti a dospěléŘeditel
JindřichZdráhalMechanika Prostějov, výrobní družstvopředseda správní rady a statutární ředitel
PavelZezulaNová Mosilana, a.s.předseda představenstva