Ročník 2016

Absolutními vítězi 24. ročníku soutěže MANAŽER ROKU se stala předsedkyně představenstva společnosti U & SLUNO, a.s. a prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Marta Nováková a předseda představenstva výrobního družstva KOVOBEL Emil Beber. Ocenění a blahopřání nejlepším manažerům dnes 20. dubna 2017 na pražském Žofíně předal premiér Bohuslav Sobotka a zástupci vyhlašovatelů soutěže – prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) Jaroslav Hanák, prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR (KZPS ČR) Jan Wiesner a prezident České manažerské asociace (ČMA) Pavel Kafka.

TOP 10 MANAŽER ROKU 2016

Jméno a příjmení (Dle abecedy) pozice firma
Gevorg Avetisjan majitel a jednatel MARLENKA international s.r.o.
Ing. Emil Beber předseda představenstva KOVOBEL, v.d.
Mgr. Jan Duspěva předseda představenstva a generální ředitel ČEPRO a.s.
MUDr. Aleš Herman, Ph.D. ředitel Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM)
Ing. Jan Hůda, Ph.D. předseda představenstva Rybářství Třeboň Hld. a.s.
Petr Novák, MBA jednatel a generální ředitel Koyo Bearings ČR s.r.o.
Ing. Marta Nováková předsedkyně představenstva; prezidentka U & SLUNO, a.s.; SOCR ČR
Ing. Josef Rada ředitel Úřad pro civilní letectví ČR
Ing. Luděk Steklý, MBA generální ředitel AGC Automotive Czech a.s.
Ing. Ladislav Verner generální ředitel SOMA spol. s r.o.

TITUL MANAŽERKA ROKU 2016

Jméno a příjmení pozice firma
Ing. Marta Nováková předsedkyně představenstva; prezidentka U & SLUNO, a.s.; SOCR ČR

TITUL MANAŽER ROKU 2016

Jméno a příjmení pozice firma
Ing. Emil Beber předseda představenstva KOVOBEL, v.d.

CENA „ZA INOVACE PRO UDRŽITELNÝ ROZVOJ“

Jméno a příjmení (dle abecedy) pozice firma
Ing. Martin Havlín jednatel a ředitel HACO, spol. s r. o.
MUDr. Aleš Herman, Ph.D. ředitel Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM)
Ing. Jan Hůda, Ph.D. předseda představenstva Rybářství Třeboň Hld. a.s.

SÍŇ SLÁVY

Jméno a příjmení pozice firma
Ing. Jaroslav Hanák prezident Svaz průmyslu a dopravy ČR

VYNIKAJÍCÍ MANAŽER MALÉ FIRMY

Jméno a příjmení pozice firma
Ing. Jaroslav Mikoláš (vítěz kategorie) jednatel a ředitel LUPOFYT, s.r.o.
Ing. Martin Havlín jednatel a ředitel HACO, spol. s r. o.
Ing. Mgr. Miroslav Kroc starosta Městský úřad Břasy

VYNIKAJÍCÍ MANAŽER STŘEDNÍ FIRMY

Jméno a příjmení pozice firma
Ing. Emil Beber (vítěz kategorie) předseda představenstva KOVOBEL, v.d.
Gevorg Avetisjan majitel a jednatel MARLENKA international s.r.o.
Ing. Marta Nováková předsedkyně představenstva; prezidentka U & SLUNO, a.s.; SOCR ČR

MLADÝ MANAŽERSKÝ TALENT

Jméno a příjmení pozice firma
Ing. Václav Kadlec (vítěz kategorie) předseda představenstva a generální ředitel Albatros Media a.s.
Ing. Kateřina Kadlecová ředitelka USSPA, s.r.o.
Petr Novák, MBA jednatel a generální ředitel Koyo Bearings ČR s.r.o.

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ STUDENTSKOU ESEJ

Jméno a příjmení (dle abecedy) Škola
Katarzyna Czerná VŠB-TU Ostrava, Ekonomická fakulta
Bc. Kateřina Čeganová VŠB-TU Ostrava, Ekonomická fakulta
Bára Žárová VŠB-TU Ostrava, Ekonomická fakulta

MANAŽEŘI ODVĚTVÍ

odvětví Jméno a příjmení pozice firma
Zemědělská výroba Ing. Jaroslav Mikoláš jednatel a ředitel LUPOFYT, s.r.o.
Zemědělství a obchod Ing. Jaroslav Vaňous předseda představenstva a jednatel dceřiné spol. Zemědělské družstvo se sídlem ve Sloupnci
Zemědělská a potravinářská produkce Dipl. Ing. Vítězslav Navrátil předseda představenstva ROSTĚNICE, a.s.
Zemědělské služby Ing. Zdeněk Kubiska předseda představenstva a generální ředitel ZZN Pelhřimov a.s.
Služby pro zemědělce Ing. Josef Liška místopředseda představenstva a generální ředitel Synthesia, a.s.
Výroba potravin a jiné činnosti Ing. Michal Jedlička generální ředitel Kostelecké uzeniny, a.s.
Regionální ekologický rozvoj Ing. Jan Hůda, Ph.D. předseda představenstva Rybářství Třeboň Hld. a.s.
Knižní vydavatelství a fotoslužby Ing. Václav Kadlec předseda představenstva a generální ředitel Albatros Media a.s.
Výroba a zpracování skla a keramiky Ing. Luděk Steklý, MBA generální ředitel AGC Automotive Czech a.s.
Výroba z textilu Ing. Pavel Zezula předseda představenstva Nová Mosilana, a.s.
Strojírenství a výroba z plastů Ing. Miroslav Stančík generální ředitel LUCCO a.s.
Výroba nábytku Ing. Martin Beran předseda, ekonomický ředitel Dřevotvar družstvo
Výrobky z textilu Jana Malá předsedkyně Moravská ústředna Brno, družstvo umělecké výroby
Kovodělná a strojírenská výroba Petr Novák, MBA jednatel a generální ředitel Koyo Bearings ČR s.r.o.
Stavebnictví Ing. Josef Neuwirth ředitel divize 4 Metrostav a.s.
Chemie - ropné produkty Mgr. Jan Duspěva předseda představenstva a generální ředitel ČEPRO a.s.
Energetika - obnovitelné zdroje Ing. Radek Brychta předseda dozorčí rady Resolar, s.r.o.
Elektro zařízení a příslušenství Ing. Vladimír Mogiš jednatel a ředitel EMP s.r.o.
Doprava Ing. Uršula Novotná členka představenstva a ředitelka pro přepravu MORAVIA STEEL a.s.
Prodej a servis automobilů Ing. Jindřich Zdráhal předseda správní rady a statutární ředitel Mechanika Prostějov, výrobní družstvo
Výroba strojů a zařízení Ing. Ladislav Verner generální ředitel SOMA spol. s r.o.
Kovo a elektro výrobky Ing. Emil Beber předseda představenstva KOVOBEL, v.d.
Velkoobchod a výrobky z plastů Ing. Kateřina Kadlecová ředitelka USSPA, s.r.o.
Vývoj a výroba smart technologií Ing. Milan Baxa jednatel APPLYCON s.r.o.
Věda a školství Prof. Ing. Petr Moos, CSc. profesor; člen představenstva Fakulta dopravní ČVUT; KNL
Zdravotnictví MUDr. Aleš Herman, Ph.D. ředitel Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM)
Veřejná správa - manažeři Ing. Michal Kopecký, MPA tajemník Hlavní město Praha
Veřejná správa - představitelé JUDr. Martina Děvěrová, MPA ředitelka Magistrát hlavního města Prahy
Služby pro podnikatele Ing. Marta Nováková předsedkyně představenstva; prezidentka U & SLUNO, a.s.; SOCR ČR
Služby pro obyvatelstvo Mgr. Miroslav Bobek ředitel Zoologická zahrada hl. m. Prahy
Léčebné a lázeňské služby MUDr. Václav Volejník, CSc. ředitel Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé

Finalisté 24. ročníku soutěže

Jméno Příjmení Společnost Funkce
Vlastimil Argman Thun 1794, a.s. generální ředitel a člen představenstva
Gevorg Avetisjan MARLENKA international s.r.o. majitel a jednatel MARLENKA international s.r.o.
Milan Baxa APPLYCON s.r.o. jednatel
Emil Beber KOVOBEL, v.d. předseda představenstva
Martin Beran Dřevotvar družstvo Jablonná nad Orlicí ekonomický ředitel a předseda představenstva
Stanislav Blaha Městský úřad Uherské Hradiště Starosta
Miroslav Bobek Zoologická zahrada hl.m. Prahy Ředitel
Stanislav Bruna MERO ČR a.s. generální ředitel a předseda představenstva
Radek Brychta Resolar, s.r.o. předseda dozorčí rady
Petr Bukovski CLINITEX s.r.o. jednatel
Marie Červenková Zemědělská společnost Nalžovice, a.s. ředitelka společnosti
Martin Čudka Wiesner-Hager Bohemia spol. s.r.o. jednatel
Zdenka Děcká Výrobní družstvo VKUS Frýdek místek Předseda představenstva družstva
Catherine Deswarte Bel Stewart s.r.o. ředitelka společnosti
Martina Děvěrová Magistrát hlavního města Prahy Ředitelka Magistrátu hl. m. Prahy
Jan Duspěva ČEPRO a.s. Generální ředitel, předseda představenstva
Renáta Francová TESLA Mladá Vožice a.s. předsedkyně představenstva, Ředitelka společnosti
Robert Frank KYB CHITA Manufacturing Europe s.r.o. prezident a jednatel
Tomáš Gottvald Nemocnice Pardubického kraje, a.s. generální ředitel a předseda představenstva
Antonín Havlík Autorizovaný prodej a servis vozidel ŠKODA, RENAUL a DACIA Ředitel Autodružstva Znojmo
Martin Havlín HACO, spol. s.r.o. jednatel - ředitel
Aleš Herman Institut klinické a experimentální medicíny ředitel
Jan Hůda Rybářství Třeboň Holding, a.s. předseda představenstva
František Chmelík Městský úřad Chrudim tajemník
Patricie Irlveková Léčebné lázně Mariánské Lázně, a.s. marketingová a obchodní ředitelka, členka představenstva
Michal Jedlička Kostelecké uzeniny, a.s. generálí ředitel
Josef Jírovec Zemědělské obchodní družstvo Mrákov předseda představenstva
Václav Kadlec Albatros Media a.s. generální ředitel a předseda představenstva
Kateřina Kadlecová USSPA, s.r.o. ředitelka společnosti
Libor Kasík Spol. centrum Trutnovska pro kulturu a volný čas ředitel
Michal Kopecký Hlavní město Praha, Městská část Praha 2 tajemník
Petr Kostohryz OTAVA, výrobní družstvo předseda OTAVA, výrobního družstva a předseda představenstva
Zdeněk Kratochvíl ICOM Transport a.s. generální ředitel
Miroslav Kroc Městský úřad Břasy Starosta
Lukáš Kubásek Photon Energy Operation CZ s.r.o. ředitel
Zdeněk Kubiska ZZN Pelhřimov předseda představenstva, gen. Ředitel společnosti
Karel Kučera Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest Generální ředitel
Josef Liška Synthesia, s.s. generální ředitel, místopředseda představenstva
Marek Macháček CEE Logistic a.s. generální ředitel a předseda představenstva
Jana Malá Maravská ústředna DUV Brno předsedkyně představenstva
Milan Málek Van Leeuwen Pipe and Tube, s.r.o. Obchodní manažer
Leopold Malík Energie-stavební a báňská, a.s. Jednatel dceřiné společnosti
Zuzana Matušková Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Náměstkyně ministra pro řízení ekonomiky
Jaroslav Mikoláš LUPOFYT, s.r.o. jednatel a ředitel
Vladimír Mogiš EMP s.r.o. ředitel společnosti, jednatel
Petr Moos KNL a Fakulta dopravní ČVUT profesor DF ČVUT
Vítězslav Navrátil Rostěnice a.s. předseda představenstva
Josef Neuwirth Metrostav a.s. ředitel divize 4
Petr Novák Koyo Bearings ČR s.r.o. generální ředitel a jednatel společnosti
Alena Nováková LUKA, a.s. předseda představenstva
Marta Nováková U & SLUNO, a.s. předsedkyně představenstva U & SLUNO, prezidentka SOOCR
Uršula Novotná MORAVIA STEEL a.s. ředitelka pro přepravu a členka představenstva
Karel Pacourek Družstevní závody Dražice-Strojírna s.r.o. generální ředitel
Jan Pešek Zemědělská akciová společnost Mžany, a.s. ředitel, předseda představenstva
Lucie Poláková Top Hotels Group a.s. výrobní ředitelka
Josef Rada Úřad pro Civilní letectví České republiky Ředitel Úřadu pro Civilní Letectví
Martin Rada AGROTEC a.s. předseda představenstva
Jaromír Řehák Solartec MED s.r.o. jednatel a ředitel
Pavel Schreiber CeWe Color, a.s. Předseda představenstva
Miroslav Stančík LUCCO a.s. generální ředitel
Luděk Steklý AGC Automotive Czech, a.s. generální ředitel
Lenka Svačinová družstvo TEXman Předsedkyně družstva
Václav Sýkora Městský úřad Cheb tajemník
Petr ¨Škvára jednatel společnosti UNIFRAX s.r.o.
Jiří Vaníček Agentura NKL s.r.o. Ředitel sekretariátu, manažer vnějších vztahů, manažer Žofínských fór
Jaroslav Vaňous Zemědělské družstvo se sídlem ve Sloupnici (ZD Sloupnice) Předseda představenstva a jednatel dceřiné spol.
Ladislav Verner SOMA spol.,s.r.o. generální ředitel
Jiří Vícha Zemědělské družstvo vlastníků Nošovice místopřeseda představenstva
Václav Volejník Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé Ředitel
Jindřich Zdráhal Mechanika Prostějov, výrobní družstvo předseda správní rady a statutární ředitel
Pavel Zezula Nová Mosilana, a.s. předseda představenstva